دانشنامه فرزند

بهبودی در خانه پس از زایمان سزارین
بهبودی در منزل

دانشنامه فرزند: هنگامی که پس از زایمان سزارین از بیمارستان مرخص شدید در مسیر بهبودی قرار گرفته اید. هر چند بهبودی کامل بعد از زایمان سزارین به زمان بیشتری نسبت به زایمان طبیعی نیاز دارد، بنابراین برای یک یا دو هفته اول بعد از بازگشت به خانه کارها را آسان بگیرید.

کمک گرفتن در کارهای خانه و کودک

از خانواده و دوستان برای انجام کارهای خانه کمک بگیرید. در صورت امکان اگر استطاعت مالی دارید برای هفته های اول یک پرستار کودک استخدام کنید. سعی کنید انجام کارهای خانه را به حداقل برسانید. از بالا و پایین رفتن از پله ها به مقدار زیاد خودداری کنید. انرژی خود را صرف نگه داری از نوزاد جدید و مراقبت از خودتان بکنید. توجه کنید بدن تان آشکارا شما را از میزان فعالیتی که از عهده اش بر می آیید مطلع خواهد کرد.

رانندگی بعد از سزارین

برخی از پزشکان توصیه می کنند برای یک یا دو هفته اول رانندگی نکنید. این محدودیت به خاطر بی حسی ای نیست که ممکن است انجام داده باشید، چون بی حسی در واقع بیشتر از یک یا دو روز بعد از زایمان واکنش های تان را تحت تاثیر قرار نمی دهد. پس مانده دردی که شاید بعد از زایمان با آن مواجه می شوید ممکن است در صورت نیاز به توقف ناگهانی، حرکت سریع پا را از روی پدال گاز بر روی ترمز مشکل کند. هنگامی که دردتان کاملا از بین رفت می توانید با اطمینان شروع به رانندگی کنید.

انجام تمرینات ورزشی

پزشکان توصیه می کنند تا موعد معاینه در شش هفته بعد از زایمان، نرمش های شکمی انجام ندهید تا برش های تمام لایه های شکمی تان فرصت کافی برای ترمیم کامل داشته باشند.

بهبودی کامل

اکثر خانم ها بعد از شش هفته احساس می کنند تا حد زیادی به حالت عادی برگشته اند، ولی عده ای دیگر برای بهبودی کامل تا سه ماه به زمان نیاز دارند. از زمانی که از بیمارستان به خانه بر می گردید باید به صورت عادی قادر به خوردن باشید. در صورتی که خون زیادی در طول جراحی از دست داده اید ممکن است مایل باشید از پزشک خود در مورد ضرورت مصرف داروهای مکمل آهن سوال کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سلامتی پس از زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 24 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...