دانشنامه فرزند

تصمیم گیری میان شیر مادر و شیر خشک
مادر و فرزند

دانشنامه فرزند: یکی از مهم ترین تصمیماتی که هر پدر و مادر تازه ای می گیرند این است که فرزندشان از شیر مادر تغذیه کند یا از شیر خشک و شیشه. اگرچه این روزها اکثر والدین شیر مادر را انتخاب می کنند، اما تصمیم گیری به هیچ وجه آسان نیست.

تصمیم گیری برای شیر دادن یا ندادن تنها یک مورد پزشکی نیست. این مسئله موضوعاتی چون راحتی، زیبا شناسی، شکل بدن و حتی شرایط پیرامون زایمان را نیز در بر می گیرد. تصمیم گیری برای نحوه تغذیه نوزاد یک انتخاب شخصی است که هر مادری باید خود تصمیم بگیرد. آگاهی از نحوه تغذیه با شیر مادر تعهد فوق العاده ای را در بر می گیرد. اگر فکر می کنید که تغذیه با شیر خشک بهترین تصمیم برای شما و فرزندتان است در این مورد احساس گناه نکنید.

تغذیه با شیر مادر بهترین فرصت را برای ارتباط مادر و فرزندش فراهم می کند، ولی تغذیه با شیر خشک نیز می تواند روشی بسیار گرم و دوست داشتنی برای تعامل با فرزند شما باشد، نه تنها برای مادر، بلکه برای همسر و هر کس دیگری که ممکن است در نگه داری از نوزاد کمک کند. گرچه تغذیه با شیر مادر از مزایای غیر قابل انکار معینی برخوردار است، ولی اکثر نوزادانی که با شیرخشک تغذیه شده اند نیز کاملا سالمند و سالم باقی می مانند. بهتر است تصمیم خود را قبل از زایمان بگیرید تا برای آمادگی برای لحظه ای که نوزادتان شروع به شیر خوردن می کند زمان کافی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...