دانشنامه فرزند

شیردهی به دوقلوها
دوقلو

دانشنامه فرزند: شاید تصور شیر دادن به دو کودک اضطراب آور باشد، ولی برخی از مادرانی که دوقلو داشته اند با موفقیت این مرحله را پشت سر گذاشته اند. بدن شما قادر به تولید شیر کافی برای دو نوزاد به طور همزمان می باشد، به خصوص اگر مصر باشید تولید شیر شما به سطح بالایی می رسد.

می توانید از دو روش به فرزندان خود شیر بدهید. روش اول شیردهی به طور همزمان به هر دو نوزاد و روش دوم شیر دادن به دو نوزاد به طور جداگانه. مزیت روش اول این است که مجبور نیستید تمام وقت خود را صرف شیر دادن بکنید ولی روش دوم آسان تر است. نگه داشتن یک نوزاد بر روی شانه و دیگری در زیر سینه می تواند بسیار دشوار باشد و شما می توانید از چند بالش و پشتی استفاده کنید. شاید مایل باشید به یک نوزاد شیر خودتان را بدهید و به دیگری شیر خشک و در وعده بعدی جای آن ها را با هم عوض کنید. می توانید به هر دو نوزاد در هر وعده کمی از شیر خود داده و سپس با شیر خشک کمبود آن را جبران کنید. همچنین می توانید در اکثر ساعات روز به هر دو نوزاد شیر داده و شب هنگام که مقدار شیر شما کم می شود با شیر خشک جایگزین کنید.

شیردهی به دوقلوها

در صورتی که به دوقلوها شیر می دهید به مصرف کالری ها و مایعات بسیار بیشتری نیاز دارید. روزانه برای هر نوزادی که شیر می دهید در حدود 400 تا 600 کالری اضافه نیاز دارید، همچنین لازم است مایعات مصرفی خود را از هشت تا ده لیوان در روز، به ده تا دوازده لیوان افزایش دهید. اگر واقعا تصمیم دارید برای شیر دادن به دوقلوها تلاش کنید به کمک مورد نیاز از سوی سایر افراد خانواده و دوستان حساب کنید و از تقاضای کمک واهمه نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «موقعیت های خاص» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...