دانشنامه فرزند

زایمان زودرس در بارداری دوقلویی
چندقلویی

دانشنامه فرزند: اگر دوقلو یا سه قلو و یا بیشتر باردارید پزشک به دلیل افزایش احتمال خطر عوارض خاص در بارداری های چندقلویی، شما را بیشتر تحت نظر می گیرد. بیشترین خطری که در زمان بارداری بیش از یک جنین با آن مواجه می شوید این است که ممکن است دچار درد و زایمان زودرس شوید.

طول متوسط دوران بارداری برای یک جنین 40 هفته است، ولی برای بارداری دوقلو تنها در حدود 36 هفته، برای سه قلوها 33 تا 34 هفته و برای چهار قلوها در حدود 31 هفته است. دوران بارداری زمانی کامل می شود که 37 هفته یا بیشتر ادامه یابد. زایمان زودرس به لحاظ تخصصی بین 24 تا 37 هفتگی است ولی اکثر نوزادانی که در 35 یا 36 هفتگی به دنیا می آیند به طور کلی مانند نوزادانی که بعد از 37 هفتگی به دنیا می آیند سالم هستند.

بسیاری از خانم ها بدون آنکه فرزندان خود را زودتر به دنیا بیاورند در وضعیت درد زودرس قرار می گیرند. حدود 80 درصد از مادرانی که سه قلو و 40 درصد از مادرانی که دوقلو دارند با درد زودرس مواجه می شوند، ولی تمام آن ها زودتر زایمان نمی کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...