دانشنامه فرزند

انواع برش در زایمان سزارین
زایمان سزارین

دانشنامه فرزند: برشی که بر روی پوست تان ایجاد می شود نشان دهنده نوع برشی نیست که بر روی رحم شما ایجاد شده است. به عبارتی دیگر ممکن است بر روی پوست خود یک برش عرضی داشته باشید ولی با وجود این بر روی رحم برش عمودی داشته باشید.

برش عرضی در زیر شکم

اکثر سزارین ها از طریق یک برش عرضی در پایین شکم یعنی در امتداد لگن در پایین ترین قسمت رحم انجام می شود. خانم هایی که این نوع برش را دارند معمولا می توانند در بارداری های بعدی مادامی که عوامل مشکل زای دیگری نداشته باشند زایمان طبیعی داشته باشند.

روش کلاسیک

در صورت انجام روشی که به عنوان سزارین کلاسیک معروف است که یک برش عمودی در قسمت بالای رحم انجام می شود، سعی نکنید در بارداری های بعدی زایمان طبیعی انجام دهید، زیرا احتمال پارگی این نوع برش وجود دارد. برش های عمودی گاهی در مواردی انجام می شود که زایمان بسیار زودرس یا جفت سر راهی باشد، یا زمانی که رحم مادر یک شکل غیر طبیعی یا فیبروم های بزرگ دارد.

برش عمودی در پایین شکم

برش عمودی در پایین شکم نسبت به برش افقی زیر شکم کمتر صورت می گیرد، ولی به مادر امکان مبادرت به زایمان طبیعی را در بارداری های بعدی می دهد.

انواع برش در زایمان سزارین

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 35 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...