دانشنامه فرزند

پارگی جفت یا هماتوم بارداری
عوارض بارداری

دانشنامه فرزند: در برخی از مادران، جفت قبل از اتمام دوران بارداری از دیواره رحم جدا می شود. به این وضعیت پارگی جفت، جدا شدن زودرس جفت یا جدا شدن جفتی گفته می شود.

پارگی جفتی یک دلیل شایع خونریزی در سه ماهه سوم است. از آنجا که خون یک ماده محرک برای عضلات رحم است، همچنین می تواند موجب درد زودرس و درد شکمی شود. مشاهده پارگی در بررسی سونوگرافی دشوار است، مگر آنکه کاملا زیاد باشد. بنابراین در بسیاری از موارد پزشکان تنها پس از رد هر نوع علت احتمالی دیگری برای خونریزی می توانند آن را تشخیص بدهند. به ندرت پارگی جفتی به طور ناگهانی پیش می آید و در صورتی که مقدار جدا شدگی در حد کافی زیاد باشد ممکن است زایمان فوری ضرورت یابد.

پارگی جفت

در صورتی که با پارگی جفتی جزیی مواجه شوید ممکن است پزشک به شما استراحت مطلق توصیه کند، همچنین او دوران بارداری شما را دقیق تر تحت نظر می گیرد تا از عدم بروز عوارض جانبی ناشی از مشکل بر روی جنین اطمینان یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...