دانشنامه فرزند

سقط جنین های مکرر
سقط جنین

دانشنامه فرزند: سقط جنین در سه ماه اول بارداری یک پیشامد نسبتا شایع است. حدود 15 تا 20 درصد بارداری های با جواب آزمایش مثبت، به سقط جنین ختم می شوند. در حدود نیمی از مواقع علت سقط جنین در سه ماهه اول، وجود برخی ناهنجاری های کروموزومی در رویان یا جنین است. 20 درصد دیگر سقط جنین ها در اوایل دوران بارداری به خاطر ناهنجاری های ساختاری در رویان رخ می دهند.

علل سقط جنین مکرر

خوشبختانه 80 تا 90 درصد از زنانی که با سقط تک جنینی در اوایل دوران بارداری مواجه می شوند بعدها فرزند سالمی به دنیا می آورند. سقط جنین مکرر به معنی شکست سه بارداری پیاپی است و کمتر شایع می باشد. این مشکل تنها در 0.5 تا 1 درصد از زنان رخ می دهد. علل گوناگونی که در بازگشت مجدد سقط جنین سهم دارد شامل موارد زیر است:

درمان سقط جنین های مکرر

اکثر پزشکان توصیه می کنند خانم ها بعد از سه مورد سقط جنین، تحت آزمایش های خاصی قرار گیرند. از آنجا که ناهنجاری های کروموزومی شایع ترین علت سقط جنین است، اولین گام تشخیصی مهم، انجام آزمایش هایی بر روی کروموزوم های بافت جنینی است. راهکارهای مختلفی برای درمان سقط جنین مکرر وجود دارد، ولی پزشکان ممکن است در مورد بهترین راهکار اتفاق نظر نداشته باشند. در صورتی که پزشکان به یافتن دلیل سقط جنین های مکرر قادر نباشند، دانستن بهترین روش درمانی می تواند مشکل باشد. به هر حال توجه داشته باشید حتی در صورتی که هیچ درمانی صورت نگیرد خانم هایی که سه بار پیاپی سقط جنین داشته اند، هنوز 50 درصد یا بیشتر احتمال داشتن دوران بارداری طبیعی و موفق را دارند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...