دانشنامه فرزند

ناهنجاری های جنینی
ناهنجاری های جنینی

دانشنامه فرزند: تمام والدین آینده نگران سلامت فرزند خود هستند. با وجود این 2 تا 3 درصد از نوزادان با داشتن یک ناهنجاری بارز به دنیا می آیند. برخی از این ناهنجاری ها قابل ترمیم است و تاثیراتی جزیی در کیفیت کلی زندگی نوزاد دارد، ولی گاهی اوقات بیماری می تواند قابل ملاحظه باشد.

اکثر ناهنجاری های جنینی تصادفی است، به این معنا که به طور تصادفی و بدون دلیل مشخصی پیش می آید و این موضوع تقصیر هیچ کس نیست. در صورتی که پزشک نتواند دلیلی مشخص کند، احتمال بازگشت ناهنجاری مشابه در بارداری های بعدی بعید خواهد بود. در صورتی که علت ژنتیکی باشد احتمال وقوع مجدد ناهنجاری وجود دارد.

چنانچه جنین شما از طریق سونوگرافی یا برخی آزمایش های دیگر با یک ناهنجاری تشخیص داده شود ممکن است پزشک برای بررسی سایر عواملی که با آن ناهنجاری خاص مرتبط است به انجام آزمایش های بیشتری توصیه کند. همچنین ممکن است برای مشورت در مورد مفاهیم ناهنجاری شما را به یک مشاور ژنتیک معرفی کند. در صورتی که ناهنجاری نقصی باشد که با جراحی قابل ترمیم یا درمان باشد پزشک، شما را به متخصصی معرفی می کند که می تواند بعد از تولد نوزاد او را درمان کند. این مشاوره ها به شما کمک می کند نسبت به آنچه در دوره نوزادی و همچنین بعدها در زندگی کودک پیش رو دارید آمادگی کسب کنید. هیچ کس مایل نیست اخباری مبنی بر داشتن جنینی با ناهنجاری بشنود، ولی کسب این اطلاعات به دلایل متعددی می تواند موثر باشد:

  • در صورتی که از وجود برخی اختلالات از جمله کم خونی جنینی یا انسداد مجرای ادرار آگاه باشید پزشکان قادر به درمان آن ها هستند.
  • آگاهی به شما کمک می کند برای آنچه بعد از تولد نوزاد روی می دهد آمادگی داشته باشید.
  • این اطلاعات به شما کمک می کند دوران بارداری خود را کنترل و تمام راه های ممکن را در نظر بگیرید.
  • اطلاعات و دیدگاه های با اهمیتی از کنترل بارداری های بعدی در اختیارتان قرار می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...