دانشنامه فرزند

قرص جلوگیری از بارداری تری فازیک
*قرص جلوگیری از بارداری تری فازیک

دانشنامه فرزند: قرص های تری فازیک یا سه مرحله ای یکی از انواع قرص های ترکیبی هستند و دارای دو نوع هورمون استروژن و پروژسترون می باشند. هر بسته حاوی 21 عدد قرص می باشد و به علت نوع و مقدار هورمونی که در آن استفاده شده است به سه رنگ مختلف می باشند و باید از نقطه شروع به طور مرتب خورده شوند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله جلوگیری از بارداری: قرص های خوراکی رجوع نمایید.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری تری فازیک

اولین قرص از بسته اول در اولین روز قاعدگی مصرف شود و روزانه یک قرص تا 21 روز خورده شود. سپس هفت روز کامل استراحت و از روز هشتم بسته بعدی بدون توجه به روز شروع قاعدگی آغاز شود.

نکاتی در رابطه با مصرف قرص تری فازیک

  • اگر پس از اتمام بسته اول در طی 7 روز قاعدگی رخ ندهد برای بار اول اشکالی ندارد، ولی اگر پس از اتمام بسته دوم نیز قاعدگی رخ نداد، بهتر است مصرف قرص قطع گردد و به پزشک مراجعه کنید.

  • چنانچه مصرف یکی از قرص ها را در مدتی کمتر از 12 ساعت از زمان مصرف همیشگی به خاطر آوردید بلافاصله مصرف کنید.

  • اگر پس از 12 ساعت به خاطر آوردید که خوردن یک قرص و یا بیشتر از یک قرص را فراموش کرده اید، می بایست به محض به خاطر آوردن، بقیه قرص های فراموش شده را مصرف نکنید. در این گونه موارد حتما باید از یک روش دیگر مانند کاندوم تا پایان بسته استفاده کنید.

  • مصرف داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد سل و ضد تشنج اثر قرص را کاهش می دهد و در این زمان بهتر است علاوه بر مصرف قرص از روش های دیگر مانند کاندوم نیز استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 29 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...