دانشنامه فرزند

قرص جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی
قرص جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: یکی از روش های مناسب برای جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی استفاده از قرص های لاینسترنول می باشد که بهتر است در شش ماه اول پس از زایمان مصرف شوند. مصرف قرص شیردهی، تولید و ترشح شیر را کاهش نمی دهد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله جلوگیری از بارداری: قرص های خوراکی رجوع نمایید.

طریقه مصرف قرص های تک هورمونی در دوران شیردهی

این قرص ها تنها در زمان شیردهی باید مصرف شوند و هر بسته آن ها محتوی 28 عدد قرص است که پس از اتمام هر بسته بدون فاصله خوردن بسته بعدی را باید شروع کنید.

نکاتی در رابطه با استفاده از قرص های لاینسترنول

  • بهترین زمان شروع مصرف این قرص 6 هفته پس از زایمان است و یا اگر قاعدگی زودتر شروع شود از همان زمان باید مصرف کرد.

  • مصرف این قرص باید به طور مرتب و در ساعت معین باشد.

  • اگر خوردن یک قرص برای مدت کمتر از سه ساعت فراموش شود به محض به خاطر آوردن باید قرص فراموش شده خورده شود و قرص بعدی در همان موعد همیشگی میل شود.

  • اگر مصرف یک قرص برای مدت بیش از سه ساعت فراموش شود در همان زمان قرص فراموش شده میل شود. در ضمن به مدت 48 ساعت در صورت نزدیکی با وسیله دیگر مانند کاندوم جلوگیری کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...