دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری: ژل و کرم
ژل و کرم جلوگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: یک اپلیکاتور شفاف پلاستیکی، معمولا همراه هر لوله کرم یا ژل هست، که با پیچی بر روی لوله ای که سرپوش آن را برداشته اند سوار می شود. با فشار لوله، کرم به مقدار دلخواه وارد اپلیکاتور می شود. بعد می توانید اپلیکاتور را از لوله جدا کنید و یک ساعت قبل از مقاربت محتوی آن را در واژن بگذارید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله روش های جلوگیری از بارداری رجوع نمایید.

روش مناسب این است که به پشت دراز بکشید و اپلیکاتور پر شده را تا آن جا که ممکن است در عمق واژن (7.5 تا 10 سانتی متر) فرو برید. بعد اپلیکاتور را در حدود 1.5 سانتی متر جلو کشیده و با فشار دادن بر انتهای اپلیکاتور ژل یا کرم را خالی کنید و سپس اپلیکاتور را در آورید. به اندازه یک اپلیکاتور ژل و یا کرم فقط برای یک بار مقاربت کافی است، بنابراین وقتی مقاربت تکرار می شود باید قبل از مقاربت مجدد بار دیگر ژل یا کرم را مصرف کنید.

اپلیکاتور پلاستیکی را پس از استفاده باید با آب و صابون بشویید تا ژل یا کرم در آن باقی نماند و سبب سفت شدن حرکت میله آن نشود. اگر چنین حالتی پیش آمد باید اپلیکاتور را در آب ولرم فرو برید، اما هرگز آن را نجوشانید زیرا ماده پلاستیکی آن در برابر حرارت های بالا مقاومت نمی کند.
در صورتی که فقط ژل یا کرم مصرف می کنید حداقل تا شش ساعت پس از آخرین مقاربت مهبل خود را شستشو ندهید. قسمت بیشتر ژل یا کرم صبح روز بعد هنگام برخاستن، از مهبل بیرون آمده و با شستن معمولی کاملا پاک می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...