دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری: وازکتومی
وازکتومی

دانشنامه فرزند: وازکتومی روشی است بسیار موثر و مطمئن که به منظور پیشگیری از بارداری به طور دائم استفاده می شود. معمولا این عمل در مطب یا در بیمارستان به وسیله جراح مجاری تناسلی یا جراح عمومی انجام می شود و معمولا در این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود. عمل وازکتومی 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله روش های جلوگیری از بارداری رجوع نمایید.

پس از عمل فرد را یک ساعت تحت مراقبت نگه می دارند و سپس به او اجازه مرخصی می دهند و توصیه می کنند تا یک هفته از فعالیت زیاد و روابط جنسی خودداری کند. بخیه ها را معمولا 5 تا 6 روز پس از عمل بر می دارند. پس از عمل جراحی آزمایش اسپرم هر 4 تا 6 هفته باید تکرار گردد تا از فقدان اسپرم در ترشحات مرد اطمینان حاصل شود. زمانی که در دو آزمایش متوالی اسپرمی مشاهده نگردید می توان بدون استفاده از وسایل پیشگیری مقاربت صورت گیرد، اما توصیه می شود تا شش ماه اول از وسایل پیشگیری دیگری نیز استفاده شود.

بهتر است بعد از عمل تا 24 ساعت استراحت نمایید. تا سه روز محل عمل تمیز و خشک بماند و از حمام کردن پرهیز نمایید. تا یک هفته از لباس زیر تنگ و کشی استفاده نشود. برای کنترل وجود احتمالی اسپرم در ترشحات و اطمینان از موفقیت کامل عمل به ترتیب 2 ماه، 4 ماه و 6 ماه بعد از عمل برای انجام آزمایش حتما به آزمایشگاه مراجعه شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...