دانشنامه فرزند

آشنا کردن کودک با شیر گاو
آشنا کردن کودک با شیر گاو

دانشنامه فرزند: در شش ماه اول عمر، کودک شما برای کلیه نیازهای غذایی خود کاملا وابسته به شیر مادر یا شیر خشک است. وقتی فرزند شما به 6 ماهگی رسید می توانید شروع به اضافه کردن مقادیر کمی شیر کامل به غذاهای پختنی و غلات صبحانه کنید. پس از یک سالگی می توان شیر کامل را تبدیل به نوشیدنی معمول کودک ساخت.

در دوره سنی 6 تا 9 ماهگی می توانید از شیر گاو در پخت و پز و همراه با غلات صبحانه استفاده کنید، اما شیر خشک یا شیر مادر باید کماکان نوشیدنی اصلی کودک باشد، زیرا حاوی مواد غذایی مانند آهن و ویتامین D هستند که شیر گاو فاقد آن ها است. آهن برای کودکان اهمیت حیاتی دارد. کودکان در بدو تولد دارای ذخیره آهن کافی برای 6 ماه می باشند، اما پس از آن باید آهن را از منابع غذایی کسب کنند.

تا یک سالگی کودکان باید هر روز حداقل 400 میلی لیتر شیر بخورند. البته اندازه گیری دقیق شیری که کودک هر روز می خورد دشوار است، به خصوص اگر هنوز او را با شیر خودتان تغذیه می کنید. بخشی از شیر لازم روزانه ممکن است از لبنیات مانند ماست یا پنیر تامین شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «غذای کمکی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...