دانشنامه فرزند

مبانی تغذیه کودک 12 تا 18 ماهگی
تغذیه کودک

دانشنامه فرزند: تحرک فرزند شما هر روز بیشتر می شود و به نظر می رسد که انرژی او پایانی ندارد و در این مرحله سنی او می تواند و باید از رژیم غذایی متنوعی که مواد غذایی لازم برای رشد او را به حد کافی تامین می کند بهره مند باشد. با این حال نیازهای تغذیه ای هر کودک در این سن بسیار متغیر است، بعضی از آن ها مقدار غذای بسیار زیادی می خورند و بعضی نیز با مقدار بسیار کمی غذا سر می کنند بدون اینکه مشکلی داشته باشند.

تغذیه کودک

در حدود 12 ماهگی فرزند شما ممکن است خیلی تپل به نظر برسد اما وقتی سر پا ایستادن را یاد گرفت لاغرتر خواهد شد. وقتی کاملا متحرک شد نیاز به خوراک های سبک بین وعده های غذایی خواهد داشت تا انرژی او را تامین کند. تا جایی که می توانید او را تشویق کنید خوراک های سبک متنوعی را مانند میوه، نان و پنیر یا کیک خانگی مصرف کند، این خوراک ها بخش مفیدی از رژیم غذایی متنوع او خواهند بود.

غذا خوردن دسته جمعی

فرزند شما اکنون می تواند از یک رژیم غذایی کامل و متنوع بهره مند باشد و همراه کردن او با غذاهایی که سایر اعضای خانواده می خورند قاعدتا آسان تر خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...