دانشنامه فرزند

تفاوت نیازهای دخترها و پسرها
دخترها و پسرها

دانشنامه فرزند: همه والدین برای فرزندان شان بدون توجه به جنسیت آن ها آینده خوبی می خواهند. در قرن کنونی بیشتر پدر و مادرها مشتاقند پسرها و دخترهای خود را به طور یکسان بزرگ کنند. امروزه برای تربیتی تاثیر گذار باید از کلیشه های دیرینه خود مطلع باشید و اینکه چگونه آن ها را به فرزندان خود منتقل کنید.

نظریه ای کلی و امروزی از حدود سی سال پیش تا کنون این است که پسرها و دخترها هیچ تفاوتی جدا از آنچه والدین برای آن ها از طریق شرطی شدن انجام می دهند ندارند. هنوز والدین خوش قلب پسرها را وا می دارند تا با عروسک و دخترها با لگو بازی کنند که تا حدودی روشی برنامه ریزی شده به نظر می آید، البته کودکان به زودی وسایل بازی توصیه شده را رها می کنند تا بدون توجه به جنسیت شان آنچه را که از بازی با آن لذت می برند پیدا کنند.

جنسیت قطعا موضوع پیچیده است، زیرا تا حالا بر این باور بودند که پسرها بیشر از دخترها پرخاشگر و خشن هستند اما اکنون گزارش ها نشان می دهد که دخترها در هر سنی میزان بالاتری از پرخاشگری غیر مستقیم را نشان می دهند. به نظر می رسد پسرها در پرخاشگری روراست تر هستند مانند تهدید کردن، داد و فریاد، توهین کردن، اسم گذاشتن، دست انداختن، اذیت کردن، هل دادن، فشار دادن، لگد زدن یا تخریب اموال؛ اما دخترها پنهان کارترند مانند نادیده گرفتن، بدگویی، گفتن رازها، انتشار شایعات و آزار و اذیت زبانی، احتمال بیشتری هم دارند که فرد را گول بزنند و دزدکی رفت و آمد کنند.

دخترها و پسرها در نیازهای خود متفاوت هستند. بهتر یا بدتر، فقط متفاوتند. بسیاری از والدین شاید موافق باشند که بازی و رفتار بیشتر پسر بچه ها نسبت به دختر بچه ها فرق می کند و از سنین پایین این گونه رفتار می کنند. علی رغم تمام تفاوت ها بین دو جنس نقاط مشترک زیادی هم وجود دارد. اگر به مهارت های اصلی نظیر ایجاد عزت نفس و اعتماد به نفس فرزندتان توجه کنید و توجه خود را معطوف به کمک به فرزندان تان کنید تا به طور ثمر بخش با دیگران در ارتباط باشند می توانید به سادگی بر تفاوت ها غلبه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...