دانشنامه فرزند

کمک به کودکان برای کسب استقلال
کمک به کودکان برای کسب استقلال

دانشنامه فرزند: استقلال به معنی توانایی انجام کارها برای خود است. وقتی فرزند شما کوچک است خواستن اینکه کارهایی برایش انجام دهید طبیعی است، اما باید بدانید که اگر به فرزندتان یاد ندهید تا از نظر جسمی و احساسی و روان شناسی مراقب خود باشد هرگز به هیچ مرتبه ای از استقلال دست نمی یابد.

اگر شما زیادی کارهای فرزندتان را انجام دهید احساس درماندگی، بیهودگی، سرخوردگی، تنفر و حتی خشم را در او بر می انگیزید. به عنوان والدین شما در فرایند دائمی آزاد سازی فرزندتان هستید و پذیرفتن این موضوع اغلب دشوار است. لازم است بگذارید فرزندتان اشتباهات خود را مرتکب شود زیرا به او کمک می کند تا فشارها و واقعیت های جهان را درک کند. در عین حال انتظار نداشته باشید به طور ناگهانی مستقل شود. این فرایند را باید تدریجی و از کودکی شروع کنید. کودک باید بداند که استقلال به معنی مواجه شدن با شکست و ناامیدی و خطر پذیری است.

یاد دادن مهارت های روزانه به کودکان تحمل می خواهد و وقت گیر است، اما توصیه مفید، آموزش مهارت ها از آخر است؛ به این معنی که هر کاری را تا مرحله آخر برای فرزندتان انجام دهید بعد بگذارید مسئولیت کامل کردن آن را به عهده بگیرد. بنابراین اجازه دهید بند کفش خود را در آخرین مرحله گره بزند یا بشقابی برای ساندویچ به او بدهید. به تدریج طی روزها، هفته ها و ماه ها مراحل بیشتری از کار را اضافه کنید تا از ابتدای هر فرایندی آغاز کند، بند کفش را خودش ببندد یا ناهارش را خودش آماده کند. این فرایند تضمین می کند که آموزش های شما همیشه به موفقیت بینجامد.

درس های زندگی که شما برای فرزندتان فراهم می کنید باید به تجربیاتی ملایم تبدیل شود. تشویق به استقلال، توازنی بین محافظه کاری افراطی و آزاد منشی بیش از حد است. درس استقلال از هنگامی شروع می شود که شما انتخاب می کنید، از اجازه دادن به کودک تان که سعی کنید دکمه های لباسش را ببندد تا اجازه دادن به فرزند نوجوان خود که برای رفتن به یک مهمانی خودش رانندگی می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...