دانشنامه فرزند

حفظ روابط با دوستان و خانواده
حفظ روابط با دوستان و خانواده

دانشنامه فرزند: زندگی چیزی است که شما می سازید. منتظر این نباشید که فرزندتان به این سن یا به آن سن برسد، شما کارتان را بکنید. سعی کنید به هر یک از توصیه ها و راهکارهای زیر برای پرورش روابط خود با دوستان و خانواده عمل کنید.

  • برای تماس مرتب با آن هایی که برای شما مهم هستند برنامه ریزی کنید. گاهی اوقات دوستان یا خانواده خیلی دور زندگی می کنند، اما با کمی برنامه ریزی می توانید از طریق تماس تلفنی مرتب، پست الکترونیکی یا نامه در تماس باشید. برقراری تماس ارزشمند است به خصوص اگر این روابط موجب شود که شما احساس خوبی داشته باشید.

  • اطراف خود را با افراد مثبت پر کنید. در روابط خود سرمایه گذاری کنید و از هر لحظه از زندگی لذت ببرید و تفریح کنید.

  • ابتدا فکر کنید. یک گفت و گو یا صرف یک وعده غذا با یک دوست را در برنامه روزانه خود قرار دهید. ابتدا برای کاری که در پیش دارید برنامه ریزی کنید.

  • به راه های جدی استراحت، تفریح و ایجاد روابط دوستانه جدید فکر کنید. مطمئن باشید که تربیت پر زحمت و خسته کننده است، اما لازم است شما دید متعادلی از زندگی و تربیت داشته باشید. داشتن منابع حمایتی چند جانبه، انرژی و تحمل شما را برای فرزندتان افزایش می دهد و به شما وقتی با وقایعی دشوار مانند اخراج، طلاق یا مصیبت مواجه شوید کمک می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...