دانشنامه فرزند

معرفی همسر جدید به کودک
معرفی شخص جدید به کودک

دانشنامه فرزند: والدین اغلب از معرفی نامزد جدید به فرزندان شان نگران هستند. اوضاع را با نیتی خوب اداره کنید. نیت خوب می تواند همه چیز را خوب پیش ببرد.

  • قبول کنید که فرزندان تان احتمال دارد یک قرار ملاقات را به عنوان تهدیدی برای اوقات شخصی خود و با شما بودن ببینند و نگرانی شان را در این باره بیان کنند یا نکنند.

  • صریحا به فرزندان تان بگویید که بزرگ ترها به زمانی برای گذراندن با سایر بزرگ ترها نیاز دارند. همان طور که کودکان به زمانی برای گذراندن با کودکان دیگر نیاز دارند. اگر فرزند شما تعجب می کند که چرا یک فرد کاملا غریبه برای ملحق شدن به جمع خانواده شما دعوت شده است، یک پاسخ خوب این است که «شما مهم ترین شخص زندگی من هستید اما من هم مانند شما نیاز دارم که با کسی هم سن و سال خودم وقتم را سپری کنم». ضمن اینکه فرزندان تان را وارد بحث می کنید به آن ها کمک می کنید تا با تغییراتی که اتفاق می افتد کنار بیایند.

  • فرزندان تان را تشویق کنید تا احساسات خود را بیان کنند، اما نگذارید آن ها شرایط خود را بر زندگی عشقی شما تحمیل کنند. فرزندانی که کنترل کننده هستند معمولا از اینکه اتفاقات زندگی شان از کنترل خارج شود می ترسند. به جای اینکه آن را به سادگی به عنوان بد رفتاری در نظر بگیرید، تلاش فرزند خود را برای بازگرداندن نظم و کنترل قبول کنید.

  • رفتار کنترل کننده را با ابراز جملات و اقدامات خود مهار کنید و اطمینان بدهید که علاقه عشقی جدید، رابطه والد – فرزندی شما را تضعیف نمی کند. سعی کنید به فرزندتان بگویید «اگر تصمیم من جدی شد بعد شما آن شخص را ملاقات می کنید، اما من تصمیم قطعی نمی گیرم مگر اینکه بدانم شخص جدید با خانواده مان تناسب دارد.» و هرگز نگویید «من در مورد هر کسی که تو دوست نداشته باشی تصمیم جدی نمی گیرم.» این حرف همه قدرت تان را می گیرد و شاید هم دارید قولی می دهید که نمی توانید به آن پایبند باشید.

  • اطمینان پیدا کنید که معرفی شخص با اهمیت جدید، تنها زمانی اتفاق بیفتد که قبلا در مورد این رابطه با فرزندتان گفت و گوی خصوصی داشته اید.

  • وقتی زمان ملاقات همسر جدید با فرزندتان فرا رسید طوری برنامه ریزی کنید که توجه بر یک فعالیت متمرکز باشد نه بر شناختن بهتر یکدیگر. این کار فشار بر همه را بر می دارد تا بلافاصله یکدیگر را دوست داشته باشند. ملاقات در یک زمین بازی یا رفتن به بولینگ برای فرزندتان راحت تر است. به خاطر داشته باشید که معمولا معرفی همسرتان در یک جشن تولد بزرگ نمی تواند به کودک تان درک درستی از اهمیت این رابطه بدهد.

  • امیدوار باشید. اگر مقدمات واقعی را فراهم کنید و اگر همسر جدید شما واقعا به شما متعهد است و فرزندان تان را می پذیرد، آن ها می توانند به طور جدی رابطه ای مهر آمیز برقرار کنند. عجله نکنید یا توقع نداشته باشید که به طور طبیعی اتفاق بیفتد. وقت بگذارید و تغییرات را برنامه ریزی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...