دانشنامه فرزند

داشتن انتظارات واضح از کودک
تربیت کودکان

دانشنامه فرزند: کودکان نیاز دارند که در مورد آنچه می خواهید کاملا قاطع و رک باشید. قطعیت به آن ها امنیت و وضوح دید می دهد. دستورهای مبهم به همه استرس وارد می کند و پیام های گوناگونی به فرزندان می دهد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نکاتی برای تربیت موفق رجوع نمایید.

قطعیت در آموزش به عنوان «داشتن انتظارات واضح» شناخته شده است. انتظارات بیشتر از فرزندتان موجب می شود تا بهتر رفتار کند، اما باید در مورد توقعات خود صریح باشید و لازم است این راز برای کودک تان فاش شود. بسیاری از والدین فراموش می کنند انتظارات شان را از فرزندشان به آن ها بگویند و فکر می کنند که خودشان یاد می گیرند مسئولیت خود را به عهده بگیرند. کودکان نیاز دارند تا آنچه را از آن ها انتظار می رود به آن ها نشان داده و گفته شود. توصیه های زیر به شما کمک می کند تا در خصوص تربیت فرزندان خود مطمئن باشید:

  • در بیان انتظارات خود قاطع و منصف باشید.

  • آنچه را که از فرزندان تان توقع دارید به آن ها بگویید نه اینکه از آن ها بپرسید. البته مودب باشید اما مدام با درماندگی نگویید «لطفا».

  • وقتی توقعی را بیان می کنید از عبارات «من می خواهم شما...» استفاده کنید. این عبارات به طور وضوح آنچه را که شما از فرزندان تان می خواهید بیان می کنند.

  • به راحتی کوتاه نیایید. اگر تسلیم شوید این پیام را می رسانید که آنچه می گویید واقعا زیاد مهم نیست.

  • از کلام بدن و حالت چهره هم برای انتقال منظورتان استفاده کنید.

  • وقتی تمام کارها به مشکل بر می خورد همان گونه که گاهی پیش می آید، فقط خونسرد باشید و دوباره آنچه را که می خواهید انجام شود بیان کنید.

  • سعی کنید وقتی همه کارها با مشکل مواجه می شود به جای اینکه عصبانی شوید تعجب کنید. این رفتار معجزه می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...