دانشنامه فرزند

داشتن توجه کامل به کودک
داشتن توجه کامل به کودک

دانشنامه فرزند: توجه به معنی گوش دادن به فرزندان تان، صحبت با آن ها، وقت گذراندن با یکدیگر، در آغوش گرفتن و فراهم آوردن محیطی امن و مطمئن برای آن هاست. توجه همچنین در مورد یادآوری چگونه احساس کردن به عنوان یک کودک و گاهی خود را جای کودکان قرار دادن است و این یعنی شاد بودن، خندیدن و با نشاط بودن.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نکاتی برای تربیت موفق رجوع نمایید.

توجه به معنی حساس بودن به نیازهای فرزندان تان و دیدن جهان از چشم آن ها است. این به شما یادآوری می کند که دوران کودکی، زمانی خاص و جادویی است و باید زمان خندیدن، شادی و مکاشفه باشد. نشان دهید که شما با اختصاص دادن زمانی برای بغل کردن، خندیدن یا گوش دادن به یک داستان حتی اگر خسته و کسل باشید متوجه آن ها هستید.

توجه می تواند با اجازه دادن به فرزندتان تا هر چه می خواهد انجام دهد اشتباه شود اما در حقیقت برعکس است. اگر توجه زیاد نشان دهید ممکن است جنبه بیش از حد ملایمی از خود برای فرزندتان نمایان کنید. آن وقت به شما گوش نمی دهد، احترام نمی گذارد یا طوری رفتار نمی کند که شما می خواهید.

با توجه به فرزندتان رفتار کنید و به احساسات او توجه نشان دهید. شما ممکن است فریاد بزنید زیرا خسته اید، اما او ممکن است درک نکند و واقعا از جملات یا برخورد شما احساس آزردگی کند. فکرش را بکنید اگر کسی در محل کار سر شما فریاد بکشید چه احساسی پیدا می کنید پس سعی کنید با فرزند خود با احترام صحبت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...