دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری: کلاهک یا دیافراگم
کلاهک یا دیافراگم

دانشنامه فرزند: دیافراگم وسیله پلاستیکی که به شکل نعلبکی های کوچک است که لبه خارجی آن ها سفت می باشد. هر خانمی می تواند قبل از مقاربت آن را در واژن طوری قرار دهد که دهانه رحم را بپوشاند و در نتیجه مانع ورود اسپرم به داخل رحم می گردد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله روش های جلوگیری از بارداری رجوع نمایید.

جهت استفاده از کلاهک یا دیافراگم باید به پزشک مراجعه نمایید. ابتدا پزشک متخصص بر حسب اندازه دهانه رحم، کلاهک یا دیافراگم مناسبی را انتخاب کرده و دستور به کار بردن آن را می دهد. سپس در دفعات بعد خودتان آن را در محل مناسب قرار می دهید. هنگام قرار دادن کلاهک یا دیافراگم باید ژل یا کرم کشنده اسپرم در وسط آن قرار دهید یا دور تا دور لبه آن را آغشته نمایید و تا 6 ساعت پس از مقاربت آن را خارج نکنید. حتی تا 24 ساعت می توانید دیافراگم را در محل خود رها نمایید و بعد آن را خارج کنید و بشویید و تمیز در محل مناسبی نگهداری نمایید.

کلاهک یا دیافراگم

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...