دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری: نورپلانت
نورپلانت

دانشنامه فرزند: نورپلانت کاشتن یا قرار دادن کپسول های هورمون دار در زیر پوست بازو می باشد. هورمون داخل این کپسول ها به تدریج و به آهستگی آزاد و جذب بدن می گردد و مانع تخمک گذاری می شود. این هورمون همچنین ترشحات دهانه رحم را نیز برای جذب اسپرم ها و محیط داخل رحم را برای لانه گزینی نامساعد می کند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله روش های جلوگیری از بارداری رجوع نمایید.

اگر شش عدد کپسول در زیر جلد قرار دهید به مدت پنج سال از بارداری جلوگیری می کند. در حال حاضر نوع دو کپسول، ساخته شده که مدت زمان اثر آن سه سال است. انواع دیگر هورمون پروژسترون که به شکل کپسول های کوچک یا قرص و گلوله تهیه شده و دارای پروژسترون می باشد نیز ساخته شده و به نظر می رسد بر حسب مقدار هورمون آن تا 18 ماه از بارداری جلوگیری می نماید.

از معایب این روش نامرتب شدن قاعدگی است، همچنین داخل و خارج کردن کپسول ها احتیاج به عمل جراحی کوچک دارد. با وجود این مشکلات این روش بسیار موثر است و احتمال باروری با این روش بسیار کم می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...