دانشنامه فرزند

آماده کردن کودک برای یادگیری
آماده کردن کودک برای یادگیری

دانشنامه فرزند: شما می توانید فرزندتان را با روش های گوناگونی برای فعالیت های کلاس آماده کنید. کودکان کوچک با بازی با رنگ ها و طراحی با مداد رنگی و مداد شمعی، مهارت خود را توسعه می دهند و برای طراحی و نوشتن با مداد آماده می شوند.

از همان اول مطمئن شوید فرزندتان مداد را درست نگه می دارد. اگر از روش صحیح در دست نگه داشتن مداد مطمئن نیستید یک گیره مداد از فروشگاه تهیه کنید. پرورش یک عادت خوب آسان تر است تا اینکه بعدها بخواهید یک عادت بد را از سرش بیندازید.

والدین اغلب نگرانند که خواندن را قبل از شروع مدرسه به فرزندان شان یاد نداده اند. به خاطر داشته باشید که تحصیل رقابت نیست. اگر داستان ها و شعرهای کودکانه زیادی برای فرزندان تان بخوانید و با آن ها صحبت کنید، برای یادگیری کتاب ها و داستان ها کنجکاو می شوند و آموزش خواندن را به طور طبیعی در مدرسه تجربه می کنند. برای توسعه مهارت ها و علایق خاص دیگر کارهای زیر را انجام دهید:

  • مفاهیم ریاضی سعی کنید با آب و شن بازی کنید. ریختن آب یا شن درون پارچ ها کوچک و بزرگ به فرزندتان کمک می کند تا مفهوم گنجایش را بفهمد.

  • وزن با فرزندتان در مورد سنگین یا سبک بودن اشیایی که بلند می کنید صحبت کنید و آن ها را مقایسه کنید.

  • اندازه کلماتی مانند «بزرگ تر از»، «کوچک تر از» و «هم اندازه» را برای اشیا گوناگون به کار ببرید.

  • شکل ها با اشکال رنگی مختلفی بازی کنید و اشیا یکسان را کنار هم بچینید، از نام های صحیح مانند مربع، دایره و مثلث استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یادگیری» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...