اولین روز مدرسه

اولین روز مدرسه

دانشنامه فرزند: آغاز مدرسه، لحظه بزرگی در زندگی کودک تان و همچنین در زندگی شما است. فرزند شما در حال رشد و استقلال از شما است. هر چند این درک می تواند هم رهایی بخش و هم اضطراب آور باشد. کلید هدایت موفقیت آمیز آن، نگرش شما است بنابراین مثبت و آسوده باشید.

خداحافظی اولین روز مدرسه

خداحافظی اولین روز ممکن است لحظه ای بسیار احساسی برای شما باشد، اما سعی کنید فرزندتان را با لبخند و تکان دادن دست روانه مدرسه کنید و به او اطمینان خاطر بدهید که بر می گردید تا او را به خانه ببرید.

کودکان ناراحت بعد از رفتن والدین شان خیلی سریع آرام می شوند. لحظه خداحافظی را مهر آمیز اما کوتاه کنید. ممکن است شما با احساس بدی خارج شوید و فکر کنید فرزندتان غمگین است، اما در واقع او طی سه دقیقه خوب می شود. اگر شما به طور خاصی نگرانید می توانید به مدرسه تلفن کنید تا مطمئن شوید حال فرزندتان خوب است. فرزندتان با احساسات شما راهنمایی می شود، بنابراین مطمئن شوید که آرامش و احساس مثبت دارید. همه کارها را با آرامش و فرصت کافی و با دلسوزی و صبوری انجام دهید. از کلمات، زبان مثبت بدن، چهره شاد همراه با لبخندها و نوازش های فراوان استفاده کنید.

پایان روز

وقتی فرزندتان از مدرسه بیرون می آید حضور شما در آنجا مهم ترین چیزی است که به آرام کردن او در مدرسه کمک می کند. سر وقت آنجا بودن به فرزندتان کمک می کند تا احساس اطمینان و امنیت کند و مطمئن باشد که اگر چه شما می روید اما همیشه بر می گردید. چند دقیقه تاخیر می تواند برای فرزندتان مانند یک قرن به نظر برسد آن هم زمانی که خسته است.

بلافاصله فرزندتان را با پرسش ها سوال پیچ نکنید، بگذارید استراحت کند. ممکن است گرسنه باشد بنابراین وقتی او را سوار ماشین کردید میان وعده سالمی به او بدهید یا به محض اینکه به خانه رسیدید چیزی به او بدهید. به فرزندتان زمان آرامش با شما یا بدون شما بدهید. وقتی آماده باشد صحبت می کند. گوش دادن را در اولویت اصلی قرار دهید، فرصت های طبیعی برای گفت و گو به وجود می آیند. با علاقه نشان دادن به آنچه می گوید به او کمک کنید تا این فرصت شگفت را برای کشف چیزهای جدید در مورد جهان پذیرا بشوید. با توجه کامل گوش دهید و مشخصا در مورد روزی که گذرانده صحبت کنید.

نکته: در چند هفته اول بخشی از اوایل شب را به فرزندتان اختصاص دهید زیرا احتمال دارد به خاطر تجربیات جدیدی بی وقفه خسته باشد.

اگر فرزندتان بعد از چند روز استقرار در مدرسه را به طور خاصی دشوار می یابد با معلمش گفت و گو کنید. او می تواند به شما کمک کند تا به راه حل عملی دست یابید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مدرسه» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط