دانشنامه فرزند

گذراندن سن بلوغ
صحبت با نوجوان

دانشنامه فرزند: سن بلوغ پلی میان کودکی و بزرگسالی است. همان گونه که فرزندتان از این پل عبور می کند جسم و احساساتش بسیار تغییر می کند. بلوغ به معنی تغییرات عمده جسمانی و احساسی است و این تغییرات مختلف کاملا طبیعی است.

ممکن است فرزندتان در مورد شما، خانواده، دوستان و همکلاسی ها احساس متفاوتی داشته باشد. همچنین ممکن است دید خود به زندگی را به روشی کاملا جدید یا متفاوت تغییر دهد. با فرزندتان درباره موضوعات سن بلوغ، آرامش، آگاهی و به روشی عادی صحبت کنید. همه اطلاعات فرزند شما از منابع در دسترس به دست نمی آید. کودکان اکنون در معرض اطلاعات بسیاری در مورد ارتباطات و روابط جنسی از طریق تلویزیون، اینترنت و فیلم ها هستند. تا زمانی که فرزندتان به سن بلوغ برسد ممکن است از اطلاعات پیشرفته ای برخوردار باشد، اما واقعا از نظر احساسی آمادگی پذیرفتن این اطلاعات را ندارد.

تنظیم زمان مهم ترین موضوع می باشد. درست همان طور که به بزرگسالان کمک می کند تا بدانند انتظار چه تغییراتی را داشته باشند، فرزندتان هم باید از قبل درباره سن بلوغ بداند. فرزندتان اگر از قبل درباره تغییراتی که سن بلوغ موجب می شود آگاهی داشته باشد می تواند تجربه بسیار آرام تری را از سر بگذراند. اگر شما و فرزندتان قبلا صحبت کرده باشید، دختر یا پسرتان در مورد اینکه چه انتظاری از او می رود می داند و احتمال کمتری وجود دارد که از تغییرات جسمانی ظاهری یا احساسی به خاطر فوران هورمون ها نگران شود یا بترسد. اگر واقعا با صحبت کردن در مورد این مسائل راحت نیستید دوست یا عضو دیگری از خانواده را پیدا کنید و از او بخواهید دخالت کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت سالگی» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...