دانشنامه فرزند

صحبت با نوجوانان درباره بلوغ
صحبت با نوجوانان درباره بلوغ

دانشنامه فرزند: جای تعجب نیست که فرزندتان معمولا پرسش های زیادی در مورد بلوغ داشته باشد. مطمئن شوید که به فرزندتان زمان و فرصت پرسیدن سوالات را می دهید و صادقانه و تا حد ممکن کامل به سوالات او جواب می دهید.

زمانی برای صحبت در نظر بگیرید و بگذارید فرزندتان بداند که شما همه وقت در دسترس هستید. سعی کنید موضوعات را به روشی آرام و عادی مورد توجه قرار دهید. اگر برای شما آزار دهنده یا دشوار باشد تا در مورد این موضوعات حساس صحبت کنید فرزندتان هم ممکن است تردید داشته باشد تا نزد شما بیاید. به عنوان والدین وظیفه شما تا حد ممکن آشکارا گفت و گو در مورد سن بلوغ و احساسات مربوط به این تغییرات با فرزندتان است. به او بگویید که واقعا خوشحال هستید که او برای پرسیدن سوالات نزد شما آمده است.

منتظر نشوید تا فرزندتان چیزی بپرسد زیرا ممکن است هرگز نپرسد. باید شما تصمیم بگیرید که او چه چیزی لازم است بداند و سپس قبل از اینکه بحران رخ بدهد به او بگویید. شما اولین مربی تمایلات جنسی فرزندتان هستید، اما صحبت در مورد موضوعات جنسی اغلب دشوار است.

وقتی با فرزندتان در مورد سن بلوغ صحبت می کنید اطمینان خاطر دهید که همه تغییرات عادی هستند. بلوغ تغییرات زیادی به همراه دارد که فرزندتان به راحتی می تواند احساس امنیت کند. بسیاری از نوجوانان در مورد ظاهر خود هنگامی که وارد سن بلوغ می شوند ابراز ناامنی می کنند، اما لازم است بدانند که همه انسان ها چیزهای یکسانی را سپری می کنند و آن مقدار زیادی از تغییرات عادی در سن بلوغ است. جوش، تغییرات حالت روحی، فوران رشد و تغییرات هورمونی بخشی از رشد هستند. به فرزندتان اطمینان دهید که بلوغ مسابقه نیست اما همیشه و همه، آن را در مرحله یکسانی طی نمی کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت سالگی» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...