دانشنامه فرزند

دعواهای کودکان
دعواهای کودکان

دانشنامه فرزند: تحقیقات نشان می دهد که شما باید به دعواهای فرزندان تان توجه نشان دهید تا کسی لطمه نبیند. در عین حال مداخله نکردن بهتر است، چون شما می توانید اگر بدرفتاری از طرف یکی اتفاق بیفتد متوجه شوید.

پریدن وسط دعوای خواهر و برادرها برای پشتیبانی از یک فرزند (معمولا فرزند کوچک تر در برابر بزرگ تر) آن را شدت می دهد، زیرا فرزند بزرگ تر از خواهر یا برادر کوچک ترش متنفر می شود و کودک کوچک تر اغلب احساس می کند می تواند زرنگی کند چون والدین از او جانبداری می کنند. در عوض فرزندان تان را تشویق کنید تا گفت و گوهای برنده – برنده ایجاد کنند، جایی که هر طرف چیزی به دست آورد. به آن ها یاد دهید چگونه مصالحه کنند و به یکدیگر احترام بگذارند و چیزها را منصفانه تقسیم کنند. ابزار تفاهم را به آن ها بدهید سپس اعتماد خود را با گفتن این جمله به آن ها بیان کنید که می توانند کار را به اتمام برسانند: «من مطمئن هستم شما دو نفر می توانید راه حلی پیدا کنید.» نتیجه را شما معلوم نکنید.

نکته: اگر شما همیشه از دست فرزندتان عصبانی هستید، جای تعجب نیست که آن ها از یکدیگر عصبانی باشند. عصبانیت از خودش تغذیه می شود.

دعواهای خطرناک باید فوراً متوقف شوند. اجازه هیچ گونه صدمه زدن، کتک کاری، لگد زدن و نیشگون گرفتن، اسم گذاشتن، فریاد زدن یا سخن چینی را ندهید. وقتی کودکان آرام شدند درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت کنید و خیلی روشن به آن ها بفهمانید که اجازه هیچ خشونتی ندارند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برادر و خواهر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...