دانشنامه فرزند

علایم سندرم آسپرگر
سندرم آسپرگر

دانشنامه فرزند: به دلیل اینکه سندرم آسپرگر به آشکاری اوتیسم نیست ممکن است مدت طولانی تشخیص داده نشود و به همین دلیل نیازهای خاص فرزندتان ناشناخته بماند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله سندرم آسپرگر رجوع نمایید.

مشکل در روابط اجتماعی

برخلاف افراد مبتلا به اوتیسم که اغلب منزوی و بی علاقه به دنیا ظاهر می شوند، بسیاری از کودکان با سندرم آسپرگر می خواهند معاشرتی باشند و از تماس انسانی لذت می برند. آن ها در درک نشانه های غیر کلامی شامل حالات چهره مشکل دارند که شکل گیری و حفظ روابط اجتماعی با سایر کودکان و بزرگ ترها را دشوار می کند.

مشکل در برقراری ارتباط

کودکان مبتلا به سندرم آسپرگر ممکن است به روانی صحبت کنند، اما توجه زیادی به واکنش مخاطب نمی کنند. آن ها ممکن است بدون توجه به تمایل شنونده مدام حرف بزنند یا به احساسات شان بی تفاوت باشند. آن ها ارزیابی رابطه دوستانه با سایر افراد را دشوار می یابند. این کودکان بیش از حد دقیق یا فاقد قوه تخیل به نظر می رسند. آن ها لطیفه، زبان مبالغه آمیز، عبارت پردازی و استعاره ها را دشوار می یابند که ممکن است به سوءتفاهم در مدرسه منجر شود.

نداشتن قوه تخیل

کودکان با سندرم آسپرگر ممکن است در یادگیری آمار و ارقام بی نظیر باشند، اما فکر کردن به مسایل انتزاعی را سخت می یابند. این موقعیت می تواند برای برخی کودکان در مدرسه مشکلاتی به وجود آورد، زیرا ممکن است با درس های خاص مانند انشا یا درس های مذهبی مشکل داشته باشند، اما در درس های دیگر مانند ریاضی و علوم خوب هستند.

علایق خاص

کودکان دچار سندرم آسپرگر اغلب علایق وسواسی دارند، مانند پیدا کردن هواپیما یا جمع آوری اشیایی نظیر سنگواره ها. معمولا علاقه آن ها به مرتب کردن و به خاطر سپردن ارقام زیادی در مورد موضوع خاصی مانند آمار و ارقام فوتبال است.

عشق به روال عادی روزمره

چنین کودکانی تغییر را رنج آور می یابند. کودکان کوچک ممکن است اصرار کنند تا همیشه طبق روال یکسان پیاده یا با ماشین به مدرسه بروند. در مدرسه هم ممکن است از تغییرات ناگهانی مانند تغییر برنامه درسی ناراحت شوند. فرزندتان ممکن است ترجیح دهد روزش را طبق برنامه ای معین ترتیب دهد. اگر او در ساعات معین به مدرسه می رود هر تاخیر پیش بینی نشده ای نظیر گیر کردن در ترافیک یا تاخیر مترو می تواند او را مضطرب یا نگران کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...