دانشنامه فرزند

مبانی تغذیه کودکان دوقلو
تغذیه در دوقلوها

دانشنامه فرزند: بعد از اینکه وارد چرخه منظم زندگی با دوقلوها یا بیشتر شدید همه چیز آسان تر می شود، بنابراین همان روال عادی که به آن عادت کرده اید برای خانواده بهتر است. به غریزه خود اعتماد کنید.

  • سعی کنید در صورت امکان نوزادان را از شیر خودتان تغذیه کنید، شیر مادر حاوی تعادل طبیعی مواد مغذی و پادتن ها برای نوزادان است که از آن ها در برابر عفونت و بیماری محافظت می کند. مراقبت از دو نوزاد بیمار به طور همزمان بسیار پرتنش و طاقت فرسا است. سعی کنید مقداری شیر دوشیده و همزمان با شیشه به کودک دیگر بدهید.

  • برای هر نوزاد از سر شیشه ای به رنگ متفاوت استفاده کنید. به این روش اگر شیر خشک های متفاوتی در شیشه باشد می دانید کدام شیشه کدام یکی است.

  • یک مجموعه 48 ساعته از شیر خشک درست کنید. شیر خشک در یخچال واقعا سالم می ماند. چند شیشه از قبل آماده کنید تا هم در وقت صرفه جویی شود و هم از استرس گریه نوزادان که منتظر شما هستند تا غذای شان را آماده کنید نجات یابید.

  • یک پایه شیشه خریداری کنید. این وسیله به شما اجازه می دهد تا شما به یک نوزاد شیر بدهید در حالی که دیگری تاب می خورد. هرگز نوزاد را بدون مراقب با پایه شیر ترک نکنید که این یکی از عوامل خفگی است.

  • تغذیه کردن دوقلوها از کاسه های مختلف می تواند دشوار باشد، زیرا آن ها دوست دارند همه چیز را تقسیم کنند. غذا را در یک کاسه بریزید و بگذارید قاشق جداگانه داشته باشند.

  • دو برابر غذا درست کنید. نصف غذا را الان استفاده کنید و باقیمانده را برای روز بعد در یخچال نگه دارید.

  • از وقت غذا لذت ببرید. وقت غذا فرصتی است تا به فرزندان تان بپردازید و با آن ها گفتگو کنید. اگر بتوانید آدابی ایجاد کنید تا غذا، گفتگو و سرگرمی همه با هم باشند روزی فرزندان تان خواهند دید که وقت غذا فرصتی برای مطرح کردن مسایل روز یا پیش کشیدن نگرانی های شان نیز هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «موقعیت های خاص» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...