دانشنامه فرزند

تقویت انگیزه در کودکان
کودک باهوش

دانشنامه فرزند: برای باهوش بودن باید انگیزه ای برای موفقیت وجود داشته باشد. همه کودکان انگیزه دارند، مگر اینکه سرکوب شوند. تکرار حرف های تحقیر آمیز، بی علاقگی یا اهمیت ندادن به آنچه برای فرزندتان مهم است شما را به سمت سرکوب انگیزه او پیش خواهد برد.

  • مراقب عکس العمل های تان در مورد اشیا و موجودات کثیفی که فرزندتان به خانه می آورد باشید. توجه کنید که آیا رفتارتان کنجکاوی را در وجود او می کشد یا او را تشویق به یادگیری بیشتر و باهوش تر شدن می کند.

  • هر وقت فرصتی پیش می آید به فرزندتان زمان دهید اکتشافات جدید انجام دهد.

  • در حین باد کردن بادکنک یا درست کردن فواره با گاز نوشابه با او صحبت کنید، برای کودک توضیح دهید که چه چیزی باعث این اتفاقات می شود. به او کمک کنید در زندگی روزمره جادوی علم را بیابد.

  • او را تشویق به تلاش کنید و همیشه بیشتر به تلاش اهمیت دهید تا به نتیجه نهایی. زمانی که فرزندتان به شما عکس یا داستانش را نشان می دهد برای سر درآوردن از موضوع و افزایش یادگیری از او سوال کنید. از او بپرسید چه چیزهایی را می تواند به کارش اضافه کند و از هر تلاشی تقدیر کنید.

  • برای فرزندتان کتاب، سی دی و دیگر چیزهای ارزشمندی را بخرید که می خواهد. به این ترتیب دانه هایی را می کارید که با کار زیاد و بالا رفتن آگاهی میوه می دهد.

  • فرزندتان را ترغیب به کار داوطلبانه کنید. درباره کمک به افراد فقیر با او صحبت کنید، همین طور به او بگویید که چطور باید دچار چنین مشکلاتی نشود.

  • هر چند وقت یک بار میزان مناسبی از رقابت و چالش را وارد خانواده تان کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...