دانشنامه فرزند

انتظارات متناسب با رشد کودک
رشد کودک

دانشنامه فرزند: رشد کودکان شامل مراحل مشخصی است. فرزند شما پیش از راه رفتن، غلت می زند، می نشیند و سینه خیز می رود. دبستانی ها قبل از اینکه جدول ضرب و درصدها را یاد بگیرند شمردن تا 100 را یاد می گیرند. این زمان ها تقریبا در مورد همه کودکان یکسان است، هر چند هر کودکی به طور عادی تفاوت هایی با دیگران دارد.

اینکه بدانید کودکان مراحل مختلفی از رشد را پشت سر می گذرانند کارتان را آسان تر می کند و باعث می شود انتظاراتی واقع گرایانه تر داشته باشید. به این ترتیب در توقع تان از کودک دو ساله برای ساکت نشستن در رستورانی گران قیمت در هنگام صرف یک غذای طولانی، تجدید نظر می کنید. با توجه به این موضوع می توانید فرزندتان را در مراحل مختلف راهنمایی کنید چون می دانید هر یک از مراحل کودکی چیست. سعی کنید از آن والدینی نباشید که گذر از یک مرحله به مرحله دیگر را دردناک می دانند و از آن دوری می کنند. اگر این طور باشد به جای لذت بردن از مرحله بعد به همراه فرزندتان باید سال ها منتظر نشانه ای از جانب او مبتنی بر رفتن از مرحله ای به مرحله دیگر باشید. یادتان باشد که رفتن از یک مرحله به مرحله دیگر، کل زندگی فرزندتان را تغییر نمی دهد.

این نکته را در نظر داشته باشید که همه کودکان از مراحل یکسان گذر نمی کنند، بعضی از کودکان بدون اینکه سینه خیز بروند می ایستند و راه می روند. در عین حال ممکن است فرزندتان مرحله ای را زودتر یا دیرتر از دوستش آغاز کند یا پشت سر بگذارد. این بدان معناست که فرزندتان چهارچوب زمانی رشد مخصوص خودش را دارد و این ابدا اشکالی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...