ایجاد محیط ورزشی و سالم در خانه

ورزش برای کودکان

دانشنامه فرزند: ورزش باعث سلامت بدنی و روحی می شود و فعالیت بدنی اعتماد به نفس و نظم شخصی را افزایش می دهد. به علاوه بدون فعالیت منظم فرزندتان برای تمام عمر با مشکل اضافه وزن، بیماری و در نتیجه رشد کندتر مواجه خواهد بود.

  • حداقل هفته ای یک بار فعالیت بدنی خانوادگی برنامه ریزی کنید. می توانید پیاده روی کنید، دوچرخه سواری کنید، اسکیت کنید یا خانوادگی فوتبال بازی کنید.

  • فرزندتان را تشویق به شرکت در فعالیت های بدنی انفرادی یا تیمی کنید. سعی کنید به او در یافتن ورزش مورد علاقه اش کمک کنید.

  • خودتان به طور مرتب ورزش کنید. به فرزندتان نشان دهید که ورزش فعالیت مداوم برای تمام عمر است. برنامه ورزشی برای خودتان تنظیم کنید.

  • از فعالیت بدنی به عنوان پاداش استفاده کنید. پاداش انجام موفقیت آمیز یک کار می تواند به جای خوردن کلوچه رفتن به زمین بازی یا دوچرخه سواری با هم باشد.

  • کارهایی را در خانه به فرزندتان واگذار کنید که مستلزم فعالیت بدنی باشد، مانند جمع کردن برگ های خشک، چمن زنی، باغبانی و جارو کردن خانه.

  • تلویزیون، بازی های ویدئویی و کامپیوتر را تعطیل کنید. این نوع فعالیت ها را با فعالیت های بدنی جایگزین کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی سبز» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان