دانشنامه فرزند

تاثیر موسیقی بر روی جنین
تاثیر موسیقی بر روی جنین

دانشنامه فرزند: جنین شما در پایان سه ماهه دوم یا آغاز سه ماهه سوم شروع به شنیدن می کند. بعضی از تحقیقات نشان می دهند که با وجود اینکه نوزاد بلافاصله بعد از تولد موسیقی را تشخیص می دهد اما یک ماه بعد به فراموشی می سپارد، بنابراین ممکن است تمام تلاش های شما تنها باعث تقویت رابطه تان با جنین شود.

از زمانی که خبرهای مربوط به توانایی یادگیری جنین منتشر شده است تاجران، وسایلی برای بالا بردن قدرت شنوایی جنین به بازار ارائه داده اند. با پرداخت هزینه زیاد می توانید یک کمربند ویژه بخرید که دور شکم شما بسته می شود و با پخش موسیقی خاص جنین شما را فعال تر می کند. اما شما می توانید بدون اینکه پول زیادی خرج کنید عضلات فرزندتان را تمرین دهید تا صداها را بشنود. خواندن آواز، پخش موسیقی زیبا و صحبت با جنین برای او هیچ ضرری نخواهد داشت. این فعالیت ها شما و خانواده تان را وارد فرایند ایجاد رابطه عمیق با کودک می کند. بنابراین به جای آنکه سعی کنید چیزی آموزش دهید، بر روی دوست داشتن فرزندتان پیش یا پس از تولد تمرکز کنید.

برخی محققان معتقدند آنچه جنین در داخل رحم می شنود بر انتخاب های او بعد از تولد تاثیر می گذارد. بعضی نیز معتقدند جنین در رحم یاد می گیرد اما مشکل این است که یادگیری برای مدت زیادی باقی نمی ماند مگر اینکه پس از تولد نیز ادامه یابد. مطالعات در مورد دانش آموزان و بزرگسالان نشان داده است که گوش دادن به موسیقی می تواند اثرات زیر را در پی داشته باشد:

  • کودکان را آرام می کند. فشار خون را پایین می آورد و گرفتگی های عضلانی را کاهش می دهد. اثری به اندازه 10 میلی گرم والیوم دارد. موسیقی باروک همچنین سرعت تنفس و ضربان قلب را نیز کاهش می دهد.

  • هماهنگی و بهره وری را افزایش می دهد. یک کلاس ورزش بدون موسیقی را تصور کنید، سکوت می تواند به اندازه کار خسته کننده باشد.

  • ذهن را برای موضوعات پیچیده مانند ریاضیات و شطرنج آماده می کند.

  • مقدار اندومورف ها را افزایش می دهد، این ماده باعث افزایش روحیه، کاهش درد و در کل سرحال شدن می شود.

  • تمرکز و حافظه را بهبود می بخشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری در سه فصل» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...