دانشنامه فرزند

تقویت رشد ذهنی نوزادان
نوزاد

دانشنامه فرزند: شیوه بزرگ کردن فرزندتان نحوه رشد مغز او را مشخص می کند. صد میلیارد سلول مغزی به نام نورون داخل مغز نوزاد شما وجود دارد. این سلول های کوچک دوست دارند حرکت کنند و با هم ارتباط بگیرند. ارتباطات بیشتر میان این سلول ها به معنای هوش بیشتر است.

تحریک نوزاد، صداها، رنگ ها، بوها و نوازش های شما باعث ارتباط بیشتر در ذهن او می شود. هر بار انگشتان نوزادتان را تکان می دهید، او را با خواندن لالایی می خوابانید، در حمام روی شکمش آب می ریزید و برایش شکلک در می آورید سلول های مغزی او را تحریک به ساختن پل های جدید می کنید. همین طور زمانی که اتاق او را تزیین می کنید و راه های جدیدی برای بازی با او می یابید در حال تقویت این سلول های مغزی هستید.

کودکان حتی در زمان نوزادی به شیوه های متفاوتی از یادگیری جواب می دهند. ممکن است یک نوزاد به مانعی دست یا لگد بزند و آن را به کناری بیندازد، ولی نوزاد دیگر در برابر آن عقب بکشد و راه دیگری را انتخاب کند. هر کدام از این روش ها برتری نسبت به دیگری ندارد، فقط توجه داشته باشید که فرزندتان به کدام شیوه پاسخ بهتری می دهد. فرزند شما برای ورود به دنیا شیوه خاص خودش را دارد که باید از روز اول به آن احترام گذاشته شود. اگر شخصیت منحصر به فرد او را بشناسید می توانید کمک و آزادی بیشتری به او بدهید تا خودش را پیدا کند.

اغلب نوزادان روند رشد یکسانی را طی می کنند، اما بعضی یکنواخت و آرام حرکت می کنند در حالی که بعضی دیگر برخی از مراحل را خیلی سریع پشت سر می گذرانند و برای گذار از مراحل دیگر زمان بیشتری صرف می کنند. بعضی دیگر از کودکان رشد ذهنی و جسمی یکسانی ندارند و همین تنوع، خاص بودن هر کودک را نشان می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...