دانشنامه فرزند

بازی های مناسب برای مغز
بازی مناسب برای کودک

دانشنامه فرزند: راه جستجو برای اسباب بازی های مناسب، به خصوص برای یادگیری، راهی باز است. اسباب بازی های گران و زیبا به اتاق فرزند شما جلوه می بخشند، اما مجبور به خریدن چنین اسباب بازی هایی نیستید. فرزند شما از بازی با یک گلوله آلومینیومی که به یک نخ بسته شده همان قدر لذت می برد که از بازی با یک ماشین اسباب بازی گران قیمت.

  • راه جستجو برای اسباب بازی های مناسب، به خصوص برای یادگیری، راهی باز است. اسباب بازی های گران و زیبا به اتاق فرزند شما جلوه می بخشند، اما مجبور به خریدن چنین اسباب بازی هایی نیستید. فرزند شما از بازی با یک گلوله آلومینیومی که به یک نخ بسته شده همان قدر لذت می برد که از بازی با یک ماشین اسباب بازی گران قیمت.

  • یک اسباب بازی یا توپ به رنگ روشن جلوی چشمش بگیرید و تکان دهید تا آن را تعقیب کند. از حدود 8 تا 10 هفتگی او را تشویق کنید آن را از دست شما بگیرد.

  • یک آینه ایمن بالای تختش آویزان کنید تا خودش را ببیند. بعد که بزرگ تر شد یک آینه بلند روی دیوار نصب کنید تا هنگام بازی کردن خودش را تماشا کند.

  • یک نقاشی ساده از صورت روی یک مقوا بکشید و آن را جلوی صندلی یا کنار تخت او بچسبانید. نوزادان نسبت به طرح های ساده واکنش نشان می دهند. آن ها بیش از هر چیز از دیدن چهره ها ذوق زده می شوند.

  • اشیای آشنا اما امن از وسایل خانه در اختیار نوزادان سه تا شش ماهه ای که دوست دارند با دست های شان دنیا را بشناسند بگذارید. کاسه ها و بطری های فلزی و پلاستیکی، فنجان ها و قاشق های اندازه گیری، کلیدها، گیره های لباس، تکه پارچه های بدون پرزی که در دهان پاره نمی شود برای این کار مناسبند. به یاد داشته باشید که در یک یا دو سال اول زندگی خود کاغذ کادو می تواند خیلی از کادوی داخل آن جذاب تر باشد.

  • سر جوراب های رنگی را ببرید و آن ها را روی دست های فرزندتان بکشید. نوزادتان ساعت ها انگشتانش را تکان خواهد داد و از بازی با دست های رنگی اش لذت خواهد برد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...