دانشنامه فرزند

تزیین تخت نوزاد
تزیین تخت نوزاد

دانشنامه فرزند: نوزادان همیشه خواب نیستند و شما هم همیشه آن ها را بغل نمی کنید یا با آن ها حرف نمی زنید. بنابراین در مورد راه های زیر برای تقویت ذهن فرزندتان از طریق تزیین تختخواب او فکر کنید.

  • تکه های کاغذ یا پارچه با رنگ روشن به اطراف تخت یا بالای سرش آویزان کنید. نوزادان نسبت به رنگ های روشن به شیوه بصری و با تکان های بدن پاسخ نشان می دهند. با گذشت زمان سر و صدا راه می اندازند که شروع گفتار است. پیشبندهای رنگی به آسانی به میله های تخت بسته می شود و می توان از آن ها و هر چیز دیگری که بی خطر و رنگی باشد به عنوان تزیینات تخت کودک استفاده کرد.

  • یک آویز کودک برای تختش بخرید یا درست کنید. به یاد داشته باشید که فرزندتان در شش هفته اول زندگی اش فقط می تواند سرش را به دو طرف تکان دهد. بنابراین در ابتدا آویز را به یکی از دو طرف تخت ببندید. بعد از این مدت فرزندتان می تواند به بالا نگاه کند و می توانید آویز را بالای سر او نصب کنید. به این ترتیب چشم های او نیز آموزش می بینند و رابطه اشیا با قسمت های مختلف بدن را درک می کند.

  • آویزهای موزیکال را نیز در نظر داشته باشید. ممکن است این آویزها کمی گران تر باشند اما موسیقی باعث می شود فرزندتان کمتر دلتنگی کند و در نتیجه زمان بیشتری را صرف انجام امور دیگر کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «لوازم پرستاری» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...