دانشنامه فرزند

معایب و مزایای داشتن پرستار کودک
پرستار کودک

دانشنامه فرزند: ممکن است بعضی از افراد پایبند به اصول اخلاقی بگویند که تنها گزینه برای مراقبت از فرزندتان خود شما هستید. احتمالا به شما می گویند که با ترتیب دادن گزینه های جایگزین برای فرزندتان به روند پیشرفت ذهنی و روانی او لطمه خواهید زد.

اگر کار و حرفه تان شما را تبدیل به پدر و مادر بهتری می کند باید کار کنید، این حق شماست. اگر مراقب های روزانه آن قدر بد بودند مردم فرزندشان را در معرض آن ها قرار نمی دادند و تعداد زیادی فرزند سالم به این ترتیب بزرگ نمی شدند. مطمئنا برای فرزندتان خوب است که سال های نوزادی و پیش دبستانی را با شما بگذراند. شما بهترین معلم فرزندتان هستید. او را بهتر از هر کسی می شناسید، بیشترین سرمایه گذاری را در مورد او انجام داده اید و با تمام وجود عاشق او هستید. اما به این معنا نیست که کس دیگری نمی تواند به شما کمک کند، به خصوص اگر با دقت موقعیتی را انتخاب کنید که در آن فرزندتان مراقبت خوب و انگیزشی را دریافت کند که به رشد و یادگیری او کمک کند.

به قضاوت های دیگران در این مورد توجه نکنید. جدایی از فرزندتان احتمالا به اندازه کافی برای شما سخت است و نیازی به قضاوت های بیرحمانه دیگران وجود ندارد. در مورد موارد زیر مطمئن باشید:

  • شما همچنان تاثیرگذارترین فرد در زندگی فرزندتان هستید.

  • مربیان هرگز نمی توانند جایگزین نقش شما به عنوان پدر یا مادر باشند.

  • شما و فرزندتان از این جدایی و تغییر شرایط سود می برید.

  • فرزندتان با کودکان دیگر مواجه می شود و شروع به یادگیری در مورد دنیای بیرون از خانه می کند، در عین حال مطمئن است که در پایان هر جلسه او را به خانه بر می گردانید.

  • تحقیقات نشان می دهد کودکانی که تحت مراقبت روزانه قرار می گیرند بهتر ارتباط برقرار می کنند، مستقل تر و آمادگی بیشتری برای رویارویی با تجربیات جدید دارند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مراقبت از کودک نوپا» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...