دانشنامه فرزند

انواع مراقبت های روزانه
پرستار کودک

دانشنامه فرزند: بر عهده داشتن مسئولیت فردی دیگر، فوق العاده است اما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. می توانید فرزندتان را با دیگر بزرگسالان وارد گفتگو کنید یا می توانید در این مورد فکر کنید که برای مراقبت از فرزندتان نه برای همیشه بلکه برای زمان هایی محدود فردی را بیابید.

پرستار کودک

پرستار کودک، خدمتکار، دوست یا فامیلی که یا با شما زندگی می کند یا با برنامه ای از پیش تعیین شده به خانه شما می آید می توانند از فرزندتان نگهداری کنند. ممکن است مراقبت در خانه را ترجیح دهید به خصوص اگر صاحب فرزند کوچکی باشید که تصور کنید در خانه از امنیت بیشتری برخوردار است یا ممکن است چند فرزند داشته باشید که برنامه های متفاوتی دارند و مراقبت در خانه برای شما کم زحمت تر یا ارزان تر است. می توانید با خانواده دیگر در همسایگی تان به طور مشترک فردی را استخدام کنید، فرزندتان همبازی پیدا خواهد کرد و هزینه ها نیز کمتر خواهد شد.

مراقبت خانوادگی در خانه ای دیگر

مراقب می تواند دوست، عضوی از خانواده یا غریبه ای مهربان باشد. در این موقعیت فرزندتان را به خانه ای می برید که برای گروه کوچکی از کودکان آماده شده است. اغلب مراقبت های خانوادگی کودکان هم سن و سال را می پذیرند تا کودکان بتوانند با هم بازی کنند و گروهی همسان تشکیل دهند. امتیاز این نوع از مراقبت، محیط خانگی و فرصت بازی با کودکان دیگر است.

مهدکودک

مهدکودک ها می توانند از کمتر از 10 کودک تا 100 کودک مراقبت کنند. لازمه این نوع از مراقبت وجود حیطه وسیعی از برنامه هاست، چون محدوده سنی از نوزادان تا کودکان دبستانی گسترده است. مهدکودک ها یا به شکل یک کسب و کار یا جزیی از برنامه های دولت اداره می شوند. این نوع از مراقبت، کمتر خانگی است و بیشتر به مدرسه شباهت دارد. اگر بیرون از منزل کار می کنید این مراکز به شما اطمینان می دهند که همیشه فردی برای مراقبت از فرزندتان وجود دارد. اگر مربی فرزندتان بیمار شود مربیان دیگری که فرزندتان با آن ها آشناست از او مراقبت می کنند. کارکنان، فضا و اسباب بازی های بیشتر، محیطی متفاوت برای یادگیری فراهم می کنند و کودک شما می تواند با بزرگ شدن وارد کلاس های بالاتر شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مراقبت از کودک نوپا» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...