دانشنامه فرزند

یافتن گزینه مناسب مراقبت روزانه برای فرزند شما
کودک

دانشنامه فرزند: سن، شخصیت و سطح فعالیت فرزندتان می تواند به شما برای انتخاب مراقبت روزانه مناسب کمک کند. در نهایت شما بهترین داور برای انتخاب آنچه احساس می کنید برای شما و فرزندتان خوب است، هستید پس به غرایزتان اطمینان کنید.

نوزادان و کودکان نوپای خجالتی

اگر فرزند شما از این دسته کودکان است بهتر است دنبال گروه های مراقبتی انفرادی یا کوچک باشید. نوزادان کاملا وابسته اند، بنابراین برنامه را به گونه ای تنظیم کنید که فرزندتان از مراقبتی خوب از جانب مراقبی دلسوز، از جمله مقدار زیادی تماس فیزیکی برخوردار شود. ورای مراقبت شما با درگیر کردن فرزندتان در فعالیت هایی که باعث رشد ذهنی او می شود، از مربی یا مراقب پشتیبانی کنید.

یک کودک بزرگ تر خجالتی نیاز به فردی دارد که بتواند خود را با او هماهنگ کند. این فرد، کودک محتاط یا ساکت شما را وارد فعالیت های مناسب می کند و مطمئن می شود او با اسباب بازی ها و وسایلی مناسب برای رشد خود سر و کار دارد. یک برنامه آرام و مستمر روالی ثابت دارد، به این ترتیب رفتن از مرحله ای به مرحله دیگر برای فرزند شما آسان تر می شود.

کودکان نوپا و پیش دبستانی فعال

فرزند فعال شما نمی خواهد هیچ فرصتی را از دست بدهد. فعالیت های متنوع و رفتن از مرحله ای به مرحله دیگر هیچ مشکلی نیست. تعداد زیادی کودک که برای گرفتن اسباب بازی ها و جلب توجه از سر و کول هم بالا می روند، باز هم برایش مشکلی ندارد. اگر فرزندتان فعال است سعی کنید او را وارد گروه بزرگ تری کنید که به او برای کشف و مواجهه با مسائل جدید فرصت می دهد. سعی کنید برنامه ای را بیابید که به او اجازه تخیل و فوران شور و شوقش را بدهد، همین طور مربیانی که از کنجکاوی، سوالات بی پایان و انرژی فراوان با آغوش باز استقبال کنند.

کودک دبستانی

اگر شاغل هستید ممکن است لازم باشد جایی امن پیدا کنید تا فرزند دبستانی تان بعد از مدرسه به آنجا برود. در این مورد انتظار نداشته باشید فرزندتان خیلی خوشحال شود، اما اگر مکانی را پیدا کنید که تغییری در آب و هوایش به وجود آورد، بتواند با سایر کودکان تفریح کند، یا جایی که بتواند قبل از شروع تکالیفش کمی استراحت کند، شاید فرزندتان با تمایل به آنجا برود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مراقبت از کودک نوپا» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...