دانشنامه فرزند

ضرورت رفتن به پیش دبستانی
پیش دبستان

دانشنامه فرزند: امروزه ارزش آموزش زود هنگام اثبات شده است. با هر فرد مطلعی که مشورت کنید به شما خواهد گفت که آموزش زود هنگام برای رشد مناسب و داشتن فرزندان باهوش ضروری است. تحریک و ارتباط متقابل زود هنگام پایه ای برای رفتن به مدرسه کودکان بزرگ و تقابل با اولیای جدی آن است.

شاید تصور کنید منظور این است که فرزندتان باید به پیش دبستان یا آمادگی برود یا وارد نوعی از آموزش زود هنگام رسمی شود. شاید فکر کنید که آموزش سازمان یافته بهترین نوع آموزش است اما همیشه این طور نیست. اگر با فرزندتان صحبت کنید، آواز بخوانید، نقاشی بکشید، برایش کتاب بخوانید، او آمادگی لازم را برای ورود به مهدکودک کسب می کند. شما که نمی خواهید فرزندتان همیشه شاگرد آخر کلاس باشد، چون شما ترجیح داده اید که او را در محیطی عاشقانه و پر توجه در خانه حبس کنید.

مدارس پیش دبستانی می توانند برای فرزند شما مفید باشند به خصوص اگر او برای کسب تجربه های بزرگ تر آمادگی داشته باشد و فرصت چندانی برای مواجهه با دیگر همسن و سالانش در اختیار نداشته باشد. متاسفانه پیش دبستان به مسئله ای جدی برای بسیاری از والدینی که علاقه مند به داشتن فرزندان باهوشند تبدیل شده است. شاید تصور می کنید که با رفتن به بهترین پیش دبستان، فرزندتان به بهترین دبستان و به همین ترتیب دبیرستان و دانشگاه خواهد رفت.

نگذارید پیش دبستانی های خوش آب و رنگ با احساسات شما بازی کنند. برای ورود به بسیاری از این مراکز با والدین و کودکان مصاحبه می شود و پس از طی همه مراحل مانند امتحان ورودی دانشگاه فرزند شما قبول یا رد می شود. پیش دبستان زمانی برای تفریح است این را به یاد داشته باشید و مرتب تکرار کنید. پیش دبستان باید فرزند شما را تشویق کند به طوری که بعدتر عاشق آموختن شود. برای چند ساعت در روز یا چند روز در هفته فرزندتان آواز خواندن، قصه گویی، بازی، صحبت، گوش دادن و کنار آمدن با همبازی ها بدون کتک کاری، نیشگون یا کشیدن مو را می آموزد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پیش دبستان» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...