دانشنامه فرزند

انتخاب پیش دبستانی مناسب
پیش دبستان

دانشنامه فرزند: چطور یک پیش دبستان خوب پیدا کنید؟ از اطرافیان سوال کنید، والدین دیگر، مدارس محل، مراکز مذهبی و اجتماعی می توانند راهنمای شما در این راه باشند. برای انتخاب پیش دبستانی مناسب نکات زیر را در نظر بگیرید.

شهریه بیشتر، پیش دبستان بهتر؟

شهریه بیشتر به معنای برنامه بهتر نیست، پس به حرف دیگران در این باره گوش ندهید. بهتر است محیطی شاد با معلمی با تجربه و دوست داشتنی بیابید که با توجه به علایق و توانایی های فرزندتان مجموعه ای از فعالیت ها را با او انجام دهد.

توجه به برنامه آموزشی پیش دبستان

برنامه های آموزشی با توجه به تجربه ها و نحوه ارائه آن ها تفاوت می کنند. شما با دو گروه، طرفداران محیط های ساختار یافته فکری در یک سو و طرفداران تجربه های احساسی در طرف دیگر مواجه هستید. در یک سر طیف با برنامه های فکری متمرکز بر زبان، ریاضیات ابتدایی و برنامه هایی برای آموزش خواندن مواجه هستید، در چنین برنامه ای زمان تلف شده ای وجود ندارد، برنامه حداقل زمان ممکن را به بازی آزادانه و فعالیت هایی مانند نقاشی با انگشتان اختصاص می دهد. گروه دیگر این نوع آموزش را دزدیدن کودکی می دانند. آن ها موافق گسترش بازی و اکتشافاتی هستند که زودتر در خانه یا مهدکودک شروع شده است. برنامه آن ها متمرکز بر ساختن، بالا رفتن، کار با دست، نقاشی و موسیقی است.

آنچه فرزند شما به آن نیاز دارد برنامه ای در میانه طیف است. آمادگی احساسی برای شروع مدرسه ضروری است اما ذهن کودکان مانند اسفنج است و اگر آماده باشد هر چه را به آن ارائه شود جذب می کند. داخل کردن شمارش، حروف و مفاهیم به بازی ها، آوازها و فعالیت های خلاقانه پیش دبستان تا زمانی که به فرزندتان فشاری وارد نکند اشکالی ندارد. اگر کودکی بتواند بخواند فوق العاده است. اگر نتواند هنوز زمان زیادی برای یادگیری در پیش دارد. ضمنا زمانی که به مدرسه برود احساس خوبی راجع به خودش و مواجهه با محیط جدید خواهد داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پیش دبستان» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 2.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...