دانشنامه فرزند

تشویق کودک به نوشتن
تشویق کودک به نوشتن

دانشنامه فرزند: چطور مهارت های نوشتاری را افزایش می دهید، فرزندتان را ترغیب به نوشتن می کنید و عشق به بازی با کلمات را در وجود او می پردازید؟ البته پاسخ خود نوشتن است. مثل خواندن هر چه فرزندتان حروف و کلمات بیشتری را در جمله های معنادار کنار هم بگذارد نوشتن برای او آسان تر خواهد شد.

  • دفترچه خاطرات روزانه درست کنید. اگر فرزندتان نمی تواند هنوز بنویسد شما بنویسید. وقتی شما می نویسید فرزندتان متوجه می شود که نوشتن یعنی مکتوب کردن حرف ها و نه چیزی بیشتر. مفهوم ساده اما از یاد رفته ای که باعث می شود نوشتن کمتر ترسناک باشد. بعد از اینکه فرزندتان شروع به نوشتن کرد برای او یک دفترچه قفلدار تهیه کنید. به هیچ کس اجازه ندهید بدون اجازه محتوای دفتر او را بخواند و خودتان هم این کار را نکنید. دفترچه خاطرات مکان خصوصی فرزند شما برای ثبت عقاید، احساسات و همه آن چیزی است که در مورد اتفاقات روزمره به ذهنش می رسد. دفترچه خاطرات همچنین باعث می شود کلمات بر صفحه کاغذ جاری شوند. آنچه اهمیت دارد این است که فرزندتان هر روز می نویسد.

  • نامه تشکر بنویسید، کاری که کم کم در حال فراموش شدن است. به این ترتیب فرزندتان نوشتن نامه های رسمی را تمرین می کند.

  • روزنامه خانوادگی منتشر کنید. کل خانواده وقایع را گزارش کنند، مقالات کوتاه بنویسند و نقاشی بکشند.

  • نمایش های اجرا شده در طول بازی ها را بنویسید. به این ترتیب فرزندتان متوجه می شود که نوشته ها همان صحبت ها هستند که مکتوب شده اند.

  • او را تشویق به نوشتن نامه به دوستان و خانواده کنید. هر از گاهی از فرزندتان بخواهید با مداد و کاغذ یک نامه بنویسد و در پاکت بگذارد و با پست عادی ارسال کند.

  • لیست خرید را برای فرزندتان دیکته کنید تا بنویسد. با نوشتن برچسب ها و دعوتنامه ها، نوشتن را تمرین کنید. همه این کارها برای آموزش نوشتن مفید است.

  • با کلمات بازی کنید مانند هجی کردن.

  • گاهی فرزندتان احساس می کند نوشتن آزادانه را دوست دارد، نمره یا موضوع یا تصحیح در کار نیست. نظرات تان را در مورد اشکالات دیکته ای و دستوری فرزندتان برای زمان انجام تکالیف نگه دارید، آنچه در اینجا اهمیت دارد، خلاقیت و جاری شدن کلمات است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یادگیری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...