دانشنامه فرزند

هفته بیست و پنجم بارداری
بارداری در هفته بیست و پنجم

دانشنامه فرزند: حوالی این هفته جز بهترین زمان ها در بارداری شما محسوب می شود. سعی کنید تا هرچه بیشتر از این اوقات استفاده کنید. اگر احساس شادابی و سر خوشی ندارید، برنامه ریزی کار های مفرح می تواند روحیه شما را تغییر دهد. وضع روحی خود را به همسر، دوستان و پزشک خود اطلاع دهید تا بتوانند در این مورد شما را یاری رسانند.

تغییرات فرزند شما

سونو گرافی سه بعدی در هفته بیست و پنجم

تا این هفته تمام استخوان های نوزاد شما تکامل یافته اند، هر چند که هنوز محکم نشده اند و حالت پلاستیکی دارند. مرکز استخوان سازی کودک شروع به سخت تر شدن می کند. در این هفته فشار، لگد و چرخش جنین، بیشتر و قوی تر شده و به طور مکرر اتفاق خواهد افتاد. کودک در این هفته فربه تر می شود و به علت افزایش ذخایر چربی چشم هایش کمی تو رفته به داخل سر به نظر می رسد. قد نوزاد حدود 34.3 سانتی متر و وزنش تقریبا 680 گرم است.

تغییرات بدن شما

تغییرات مادر و جنین در هفته بیست و پنجم

به علت افزایش جریان خون زیر پوستی، ممکن است صورت تان بر افروخته به نظر برسد. شما ممکن است در این هفته تعدادی از مشکلات دوران بارداری را مانند کمر درد، گرفتگی عضلات، تکرر ادرار و احساس دفع ادرار را داشته باشید. عملکرد قلب و ریه شما 50 درصد افزایش یافته و از این رو به علت افزایش حجم مایعات بدن، مقدار تعریق شما بیشتر می شود. بزرگی رحم شما به اندازه یک توپ فوتبال شده است.

باید ها

  • یک بطری آب همیشه در دسترس تان باشد. نوشیدن آب کافی باعث کاهش تورم در دست ها و صورت شما می گردد.

  • چنان چه به کلاس های آموزشی تولد نوزاد دسترسی دارید، حتماً از آن ها استفاده کنید.

نباید ها

  • برای مدت طولانی به پشت دراز نکشید و از انجام حرکت های ورزشی که ممکن است تعادل شما را به هم بزند خودداری کنید.

بیشتر بدانید

اگر تا کنون برای فرزند خود نامی گزینش نکرده اید، بهتر است سری به مقالات انتخاب نام در سایت فرزند بزنید و محبوب ترین نام ها بررسی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 372 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...