دانشنامه فرزند

اهمیت به انجام تکالیف مدرسه در خانه
انجام تکالیف مدرسه در خانه

دانشنامه فرزند: تکالیف خانه به شاگردان باهوش کمک می کند نظم دادن به خود و زمانبندی فعالیت های شان را پایه گذاری کنند. فرزندتان با انجام تکالیف خانه و مطالعه برای امتحانات، مسئولیت پذیری را در برابر زندگی می آموزد. اگر شما به انجام تکالیف خانه اهمیت بدهید فرزندتان هم به آن ها اهمیت خواهد داد.

  • با فرزندتان در مورد اهمیت تکالیف خانه در یادگیری بهتر صحبت کنید. سخنرانی نکنید چون باعث می شود فرزندتان به خصوص در سنین بالاتر دیگر توجهی به حرف های تان نکند. فقط روی این تاکید کنید که تکلیف خانه کار اوست. از او انتظار دارید در مورد انجام تکالیف خانه هم مثل هر چیز دیگری واقعا تلاش کند.

  • با سوال در مورد تکالیف خانه هنگام شام یا هر زمان دیگری که افراد خانواده دور هم جمع شده اند حرف تان را بزنید. از سوال هایی که جوابش بله و نه است و مانع از ادامه صحبت می شود پرهیز کنید، مانند «امروز خیلی مشق داری؟»، برای نشان دادن توجه تان راه های بهتری وجود دارد: «بیا با هم ببینیم چه تکالیفی داری»، «جالب ترین موضوع توی این فصل تاریخ را که تازه خوانده ای برایم تعریف کن»، «این فکرهای جالب را برای داستانت از کجا آورده ای؟»

  • در بحث های هنگام وعده های غذایی پروژه های مفصل تر را مطرح کنید. اگر فرزندتان نظرات دیگران را بپذیرد هر کسی می تواند در مورد تکالیف او ابراز عقیده کند و این مانعی ندارد. شما در بحثی عادی می توانید زیرکانه چگونگی روند انجام پروژه تکلیفی فرزندتان نظارت کنید و در این صورت فرزند سختکوش شما احساس می کند برای زحماتش ارزش قائلید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یادگیری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...