دانشنامه فرزند

فضای مناسب برای انجام تکالیف مدرسه در خانه
انجام تکالیف مدرسه

دانشنامه فرزند: بهترین فضا برای انجام تکالیف مدرسه محلی است که برای یادگیری مناسب باشد و به فرزندتان بگویید که باید در آن محل به طور جدی کار کند. از دعوا، بازی کامپیوتری و هیچ چیز دیگر به جز تکالیف مدرسه در آن مکان خبری نیست.

آگاه باشید که کودکان در مورد اینکه کجا می توانند بهتر کار کنند با هم فرق دارند و این عیبی ندارد. نسبت به شیوه کار کردن فرزندتان حساس باشید، حتی اگر با روش شما فرق داشته باشد. عامل دیگری که باید در نظر گرفت، این است که می خواهید برای پاسخ دادن به سوال ها و حل مسائل تا چه اندازه دخالت داشته باشید. کار کردن در نزدیکی فرزندتان باعث می شود در دسترس باشید. نکته مهم پیدا کردن یک نقطه با نور مناسب است که فرزندتان بداند ویژه کار کردن است، حالا می خواهد اتاق خواب باشد یا آشپزخانه یا در زیر زمین پشت میز تحریر، میز معمولی یا کوسن های خشک.

در مورد میزان صدا هم همین اندازه تفاوت وجود دارد. بعضی کودکان برای تمرکز به اتاق های ضد صدا نیاز دارند، اما برخی دیگر در شلوغی راحت ترند. حتی برخی کودکان موقع انجام تکالیف مدرسه شان تلویزیون تماشا می کنند. هرگز فکر نکنید به خاطر اینکه فرزندتان تکالیف خود را در میان سر و صدا انجام می دهد، برنامه آموزشی شما را خراب کرده است بلکه برای بعضی کودکان این سر و صدا مفید است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یادگیری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...