دانشنامه فرزند

بهترین زمان برای انجام تکالیف مدرسه
انجام تکالیف مدرسه

دانشنامه فرزند: وقت این است که شما نقش خود را به عنوان معلم انجام تکالیف مدرسه بپذیرید. فرزند شما هر روحیه ای که داشته باشد با او در مورد بهترین زمان و مکان برای انجام تکالیف مدرسه کنار بیایید. بعد او را وادار کنید برنامه اش را به طور منظم انجام بدهد.

هر کودکی برای انجام تکالیفش برنامه متفاوتی دارد. اگر فرزندتان ترجیح بدهد تکالیف درسی اش را درست بعد از مدرسه انجام بدهد با اقبال رو به رو بوده اید. شاید فرزندتان دوست داشته باشد عصرها آزاد باشد یا متوجه شود وقتی هنوز در حال و هوای مدرسه است بهتر کارهایش را انجام می دهد. شاید فرزندتان بعد از یک روز طولانی در مدرسه به کمی استراحت نیاز داشته باشد. شاید فرزند شما یکی از آن کودکانی است که بعد از ساعت ها تمرکز برای تخلیه انرژی خود به این طرف و آن طرف دویدن نیاز دارد.

حواس تان به وقت کشی ها باشد. می دانید وقتی فرزندتان دور میز کارش این پا و آن پا می کند و برای انجام ندادن تکالیفش پشت سر هم برای تان دلایل بی اساس می آورد نشان دهنده این است که برای کارش نظم ندارد. او را وادار کنید برنامه اش را به طور منظم انجام بدهد. یک راه خوب برای اطمینان از انجام تکالیف مدرسه در زمان مشخص یک برنامه ریزی کاری خانوادگی است. با هم قرار بگذارید همه افراد خانواده چه زمانی می توانند کارهایشان را چه تکالیف مدرسه باشد و چه رسیدگی به صورت حساب هایی که باید پرداخت، به یک اتاق بیاورند و انجام بدهند و در مورد ساعت این کار با هم به توافق برسید. وقتی در کنار فرزندتان کار می کنید می توانید در انجام تکالیف کمک کنید و همزمان کارهای خودتان را هم انجام بدهید.

با فرزندتان در مورد زمانی که بیشتر از هر وقت دیگر می توانید با حواس جمع به او کمک کنید صادق باشید. اگر شما روزی بیشتر از هشت ساعت کار می کنید به محض رسیدن به خانه نمی توانید با خوش اخلاقی فشار انجام تکالیف مدرسه را تحمل کنید. برنامه همه را مشخص کنید، اجازه ندهید پربارترین زمانی که برای آن برنامه ریزی کرده اید زیاد به تعویق بیفتد. با دیر شروع کردن کار ممکن است انجام تکالیف مدرسه تا شب طول بکشد که همه به شدت خسته اند و از وقت خواب فرزندتان نیز گذشته است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یادگیری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...