دانشنامه فرزند

آماده شدن برای امتحانات
آماده شدن برای امتحانات

دانشنامه فرزند: امتحانات، همراه با ارزیابی های دیگر، میزان واقعی هوش دانش آموز شما را نشان می دهند. گاهی تصمیم گیری در مورد آینده فرزندتان به نتیجه امتحانات بستگی دارد. در مورد امتحانات مختلفی که فرزندتان باید پشت سر بگذارد و اینکه بهترین روش آماده شدن برای این امتحانات کدام است کسب اطلاع کنید.

  • مطابق تکالیف پیش بروید. فرزندتان را تشویق کنید درس هایش را به ترتیبی که داده شده اند مطالعه کند. در درازمدت، یادگیری های کوتاه مدت هرگز به کار نمی آید. این موضوع را به فرزندتان بفهمانید که نباید انتظار داشته باشد همه چیزهایی را که هفته قبل یا ماه قبل یا پیش از آن درس داده شده در یک بعد از ظهر یاد بگیرد.

  • می توانید با هر شب اختصاص دادن وقت اضافه ای به مرور کردن درس ها با هم به او کمک کنید. مراقب باشید فرزندتان ترتیب یادگیری موارد درسی را حفظ کند چون شاید صفحات نادیده گرفته شده برای پاسخ دادن به سوالات ضروری باشند. بعد از آنکه دیدید همه موارد مورد لزوم در دسترس قرار دارند، مطمئن شوید می داند چطور باید عمل کند. با این روش فرزندتان حتی برای یک امتحان کوتاه و بدون اخطار قبلی هم آمادگی خواهد داشت.

  • برخلاف آنچه فرزندتان می گوید معلم ها امتحانات اصلی را به ندرت بی خبر برگزار می کنند. معمولا معلم ها در مورد زمان امتحان و مواردی که از آن ها امتحان گرفته می شود اطلاعاتی در اختیار شاگردان می گذارند. فرزندتان را تشویق کنید این اطلاعات را برای مراجعه در آینده یادداشت کند.

  • از روش های یادگیری معقول استفاده کنید. معلم ها معمولا قبل از امتحان درس ها را با شاگردان مرور می کنند. فرزندتان را تشویق کنید در طی این برنامه ها هشیار بماند و یادداشت بردارد. فرزندتان هرگز نباید خودش را تنها با یادگیری آنچه معلم در طول دوره درس ها گفته دلخوش کند. امتحانات به خصوص در کلاس های بالاتر، همه چیزهایی را در برمی گیرد که در مورد ماده درسی گفته شده و مورد بحث قرار گرفته است.

  • فرزندتان را هدایت کنید. به فرزندتان کمک کنید تا از راه های مختلف درک مسئله مطلع شود. بعد از آنکه فرزندتان با موضوع درس آشنا شد، مفاهیم مهم را انتخاب کرده و کنار هم قرار دهید، سوال طرح کنید، مسائل و شکل های مختلفی را مطرح کنید که ممکن است این موضوعات در امتحان بیاید. نقاط ضعف را مشخص کنید. به فرزندتان توصیه کنید آن مباحث را بیشتر بخواند و پیشنهاد کنید آن ها را دوباره با هم دوره کنید.

  • یک خواب شب خوب برای موفقیت در امتحان به اندازه دانستن موضوع درس اهمیت دارد. صبح مطمئن شوید فرزند سرزنده شما صبحانه کاملی خورده باشد. هیچ چیز مانند شکم گرسنه از فعالیت خوب ذهنی ممانعت نمی کند. در روز امتحان، صبح را با آرامش شروع کنید. اگر نگران امتحان باشید فرزندتان نیز همین احساس را خواهد داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یادگیری» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...