دانشنامه فرزند

رشد شخصیتی: 18 ماهگی تا دو سالگی
201508131144

دانشنامه فرزند: والدین مسئول انتقال خودآگاه یا ناخودآگاه صفات شخصیتی خود به فرزندان شان می باشند. یک پدر یا مادر ناشکیبا به ندرت یک کودک صبور تربیت می کنند و یک کودک سخت گیر غالبا والدین سخت گیری داشته است.

رشد شخصیتی فرزند شما

فرزند نوپای شما ممکن است بخواهد به دیگران کمک کند و همه کارهای خودش را انجام دهد یا برعکس، بخواهد دیگران تمام کارها را برایش انجام دهند. او ممکن است بی احتیاط یا محتاط، خیال پرداز یا واقع بین باشد، به سادگی انتقاد را بپذیرد و یا اشکش جاری شود. او ممکن است یک رهبر یا یک تابع بالفطره باشد.

تشویق کودک به رشد

  • به فرزند نوپای خود نشان دهید چگونه با مشکلات دست و پنجه نرم کند، تصمیم های او را به سادگی و بدون نگرانی و تعارض بپذیرید. به تدریج مسئولیت های او را افزایش دهید. به فرزند خود فرصت کافی برای تمرکز روی مسائل مهم را بدهید تا بتواند وظیفه ای را به انجام برساند، ولی هر وقت درخواست کمک کرد به او یاری رسانید. ناکامی ها را با منحرف کردن توجه او کمرنگ و بی اثر کنید.

  • وقت هایی را به بازی اختصاص دهید. اوقات خاصی را با هم سپری کنید و همیشه نسبت به مشکلات او همدردی کنید.

  • فرزند خود را تشویق کنید سخاوتمند باشد. او دوست دارد رضایت شما را جلب کند، بنابراین از این موضوع برای آموزش کارهای سخاوتمندانه مثل دادن مقداری از بستنی اش به شما بهره برداری کنید و سپس او را به انجام بیشتر همان کار نسبت به دیگر اعضای خانواده تشویق کنید.

  • اگر کودک شما تنها فرزندتان است مانع از این شوید که انتظار داشته باشد هر چه را که می خواهد به او بدهید و تمام توجه تان را معطوف به او کنید. فرزند شما باید یاد بگیرد که نمی تواند همیشه کانون توجه شما باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...