رشد شخصیتی : دو تا سه سالگی

کودک

دانشنامه فرزند: شخصیت کودک بیشتر به آنچه از والدینش می آموزد بستگی دارد تا وراثت. پس اینکه فرزندتان شخصیت خوبی داشته باشد بر عهده شما است و باید مراقب باشید که چه صفاتی را در فرزند خود پرورش می دهید.

رشد شخصیتی فرزند شما

در این سن شخصیت فرزند شما به طور کامل نمایان شده است. او یک فرد مستقل و عضوی از خانواده با حس در حال گسترشی از خود می باشد. هر کاری که انجام می دهد به منزله آزمونی برای سنجش کامیابی، ظرفیت و توانایی اوست. او خود را از طریق کارهایی که می تواند انجام دهد و اینکه از نظر عملکرد جسمانی، برقراری ارتباط، چیره دستی، تفکر و مهارت تا چه اندازه آن کارها را با موفقیت انجام می دهد تعریف می کند. موفقیت برای مسلط شدن او به مهارت ها، کارهای روزمره و اداره امور خود ضروری است.

تشویق کودک به رشد

  • موفقیت بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شخصیت دارد، بنابراین به فرزندتان کمک کنید موفق شود و کاری کنید که اغلب در انجام کارها توفیق یابد، زیرا این امر سبب تقویت حس غرور و رضایت او می شود.

  • به کودک خود کمک کنید به دنبال چالش های جدید باشد. چالش هایی که باعث می شوند او مستقل، متکی به نفس، باجرات، جسور و آماده قبول مسئولیت باشد، بایستی مورد تشویق قرار بگیرد.

  • آمال و اشتیاق او را برانگیزید و اعتماد به نفس و تصور از خود را بدون قربانی کردن شادابی و شادی او تقویت کنید. به او یاد دهید که بگوید «ببخشید» و به حقوق دیگران احترام بگذارد.

  • هنگامی که از منزل بیرون می روید هر گونه ترسی را که ممکن است فرزندتان داشته باشد با اطمینان دادن به او که باز خواهید گشت کاهش دهید. به حرف های فرزند خود گوش کنید و او را از نزدیک زیر نظر بگیرید تا سرنخی از هر آنچه ممکن است باعث ناراحتی او شود به دست آورید. در مورد هر نوع ترسی با احساس همدردی و به سرعت برخورد کنید. هرگز ترس او را مسخره نکنید آنچه لازم است توضیح و همدردی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط