دانشنامه فرزند

هفته بیست و هفتم بارداری
بارداری در هفته بیست و هفتم

دانشنامه فرزند: دوره سوم بارداری شما نزدیک می باشد. چیزی به پایان بارداری نمانده است. کمی آینده نگری کنید و به فکر زمانی باشید که فرزند تان به دنیا آمده و شما در حدی خسته و گرفتار می شوید که فرصتی برای غذا پختن برای خود و همسرتان ندارید. پس بهتر است از الان میزان هر غذایی را که درست می کنید دو برابر نمایید و مقداری در فریزر نگه دارید.

تغییرات فرزند شما

سونو گرافی سه بعدی در هفته بیست و هفتم

در این هفته ممکن است کودک چشم هایش را باز کند. رنگ چشم ها تقریبا همیشه آبی یا آبی تیره است، تکامل رنگ چشم های کودک بعد از تولد او کامل می شود. گاهی هم چشم ها در ظرف چند ساعت اول تولد به رنگ قهوه ای بر می گردد. در این زمان اندازه فرزند شما 36.8 سانتی متر و وزن او حدود 900 گرم است.

تغییرات بدن شما

تغییرات مادر و جنین در هفته بیست و هفتم

هم اکنون شما هر هفته حدود 450 گرم به وزن خود اضافه می کنید. شکم شما هم اکنون منبسط شده است و این انبساط تا بالای شکم می رسد. انقباضات براکستون هیکس (انقباضات بی درد دوران بارداری) را ممکن است بیشتر در هنگام قدم زدن حس کنید. در این هفته نوک رحم تان را به خوبی بین ناف و استخوان جناغ سینه لمس خواهید کرد. میزان کلسترول خون شما برای ساخت هورمون های زمان بارداری که به وسیله جفت تولید می شوند بالا می رود، ولی این وضعیت خطرناکی نیست. یکی از این هورمون ها، پروژسترون است که برای تکامل عملکرد سینه های شما و شل سازی رحم لازم است.

باید ها

  • در صورت لزوم بهتر است از این هفته از شکم بند های سبک جهت حمایت عضلات کمر و شکم خود استفاده کنید. به ورزش نیز ادامه دهید.

در صورت داشتن فشار خون بالا، قبل از انجام هر ورزشی باید با پزشک خود مشورت کنید.

نباید ها

  • هر چه دل تان می خواهد، بخورید ولی با حجم کمتر. به خاطر داشته باشید بارداری زمانی نیست که شما یک رژیم غذایی برای لاغری را شروع کنید، هر چه قدر هم که در آینه خیلی چاق به نظر برسید.

بیشتر بدانید

شما ممکن است خود را جسورتر از معمول بیابید. دلیل این حالت، غریزه محافظت از فرزند در شماست که کنترل امور را به دست گرفته است. اصرار شما در محافظت از فرزند تان ممکن است برای دیگران به صورت دستور دادن به نظر برسد. از آن جایی که شما حامله هستید، هیچ ایرادی ندارد که در اتوبوس از دیگران بخواهید که اجازه دهند روی صندلی آن ها بنشینید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 300 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...